Konferencja szkoleniowa
08.03.2023

Rola placówek oświatowych w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. W Krośnie odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa

We wtorek 7 marca odbyła się kolejna konferencja szkoleniowa. Tym razem tematem przewodnim była "Rola placówek oświatowych w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie". Spotkanie odbyło się w Auli Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przy ul. Lwowskiej 28.

Celem konferencji było przedstawienie istotnej roli jaką odgrywają placówki oświatowe w systemie przeciwdziałania w rodzinie, przypomnienie o obowiązkach wynikających z obowiązujących przepisów w tym zakresie w przypadku podejrzenia stosowania przemocy wobec dziecka oraz wyposażenie wychowawców i pedagogów w narzędzia pozwalające na prowadzenie zajęć wychowawczych dotyczących przemocy domowej i równieśniczej.

Organizatorami konferencji byli: Prezydent Miasta Krosna, Komendant Miejski Policji w Krośnie oraz Dyrektor MOPR w Krośnie przy współpracy z Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Krośnie.