Rekrutacja do Bursy Międzyszkolnej w Krośnie trwa

Bursa Międzyszkolna w Krośnie jest koedukacyjną placówką opiekuńczo – wychowawczą przeznaczoną dla młodzieży gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych, pobierających naukę poza miejscem zamieszkania.

Młodzieży zamieszkującej w bursie oferujemy:

• 210 miejsc noclegowych w pokojach 3-osobowych,
  • całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja,
  • zmodernizowany węzeł sanitarny,
  • świetlicę z telewizorem,
  • pokój do indywidualnej nauki.
  • internet wi-fi

Zapewniamy:

• całodobową opiekę wychowawczą przez 5 dni w tygodniu,
  • profesjonalną opiekę pedagogiczną,
  • organizowanie dla młodzieży pomocy w nauce.

Celem nadrzędnym w pracy opiekuńczo-wychowawczej Bursy jest:

• wszechstronne przygotowanie do dorosłego życia,
  • wyrównywanie poziomów dydaktycznych,
  • współpraca z domem rodzinnym,
  • kompensacja wychowania i uzupełniania pracy wychowawczej szkoły,
  • ścisła współpraca z nauczycielami i dyrektorami szkół.

Chcesz skorzystać z oferty Bursy Międzyszkolnej ? Zapraszamy ! Już teraz zapoznaj się z zasadami przyjęć do placówki w roku szkolnym 2017/2018.

Bursa – dla Kogo ??

Zdecydowałeś/aś się kontynuować swoją edukacje w Krośnie ? To trafiona decyzja ! Jeśli obawiasz się trudności związanych z uciążliwymi dojazdami do Krosna – oferta Bursy jest właśnie dla Ciebie ! Bursa oferuje Ci zakwaterowanie, całodniowe wyżywienie, pobyt w przyjaznej atmosferze wśród rówieśników z wielu szkół w Krośnie w naprawdę komfortowych warunkach !

A weekendy… ??

Po 5 dniach nauki na weekend udajesz się do domu.

Jakie warunki czekają na Ciebie w Bursie … ??
Bursa Międzyszkolna mieści się w dwóch trzykondygnacyjnych budynkach, w których mamy do dyspozycji 210 miejsc dla młodzieży. Oprócz trzyosobowych pokoi do dyspozycji wychowanków są także: świetlice z telewizorem, pokój do indywidualnej nauki, zmodernizowany węzeł sanitarny. W okolicy Bursy znajdują się także obiekty sportowe: boiska wielofunkcyjne, pływalnia oraz pełnowymiarowy stadion lekkoatletyczny.

Jesteś zainteresowany ofertą Bursy. Co dalej ??
By zostać wychowankiem Bursy Międzyszkolnej czeka Cię minimum formalności. W pierwszej kolejności wypełnij wniosek o przyjęcie do placówki. Zwróć uwagę, że
w przypadku gdy jesteś osobą niepełnoletnią, wniosek koniecznie musi podpisać rodzic (lub prawny opiekun). Wypełniony i podpisany wniosek złóż w Bursie. Komisja Rekrutacyjna rozpatrzy go w najszybszym możliwym terminie !!

Kryteria przyjęć …
Bursa Międzyszkolna dysponuje 210 miejscami. Im więcej warunków określonych w kryteriach przyjęć spełniasz, tym większe prawdopodobieństwo dostania się do Bursy. Nie obawiaj się – z całą pewnością spełniasz choćby dwa z wymaganych kryteriów. Wystarczy przecież, że mieszkasz poza Krosnem i uczysz się w naszym mieście ! Szczegółowe kryteria znajdziesz w "Kryteriach naboru".

Terminy rekrutacji
Wniosek o przyjęcie do Bursy Międzyszkolnej należy złożyć w terminie od 01 czerwca do 14 lipca 2017 roku. 17 lipca ogłoszona zostanie lista kandydatów zakwalifikowanych
i niezakwalifikowanych. 17 lipca 2017 r. o godz. 12.00 w siedzibie Bursy ogłoszona zostanie lista kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Czy będzie prowadzona jeszcze rekrutacja uzupełniająca?
Liczba wolnych miejsc w Bursie Międzyszkolnej po ogłoszeniu wyników rekrutacji będzie dostępna w trybie on-line na stronie internetowej placówki .