31.03.2017

REGIONALNY TURNIEJ SYSTEMÓW DOCIEPLEŃ W KROŚNIEŃSKIEJ BUDOWLANCE

Inicjatorami turnieju byli nauczyciele zawodu z MZS nr 5. Szkoła przeprowadziła go we współpracy i pod patronatem firmy GREINPLAST PODKARPACIE z Krosna.  Do współzawodnictwa zaproszono dwuosobowe zespoły uczniów szkół budowlanych z Podkarpacia. Zaproszenie przyjęło 6 szkół:

• Zespół Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie
  • Zespół Szkół nr 1 im. Ambrożego Towarnickiego w Rzeszowie
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. T. Kościuszki w Stalowej Woli
  • Zespół Szkół Budowlanych im. Żołnierzy Armii Krajowej w Mielcu
  • Zespół Szkół w Czudcu
  • Zespół Szkół Budowlanych im. T. Kościuszki w Brzozowie

Gospodarze również wystawili swą drużynę – dwóch uczniów z drugiej klasy technikum budownictwa.Zadania do obu części turnieju, pisemnej i praktycznej, przygotowali przedstawiciele firmy GREINPLAST PODKARPACIE. Oni również czuwali nad przebiegiem zawodów i ocenili rezultaty testu i 180-minutowej „próby pracy”. Komisję tę stanowili: Małgorzata Cichoń – kierownik marketu w Krośnie, Paweł Hydzik – przedstawiciel handlowy firmy oraz Piotr Głowacki, właściciel Firmy Remontowo-Budowlanej „PARTNER” z Sądkowej –  wykonawca ściśle współpracujący z firmą Sponsora.

W efekcie współzawodnictwa, którego zasadniczym punktem było wykonanie określonego detalu docieplenia oraz fragmentu akrylowego tynku cienkowarstwowego, wyłoniono zwycięzcę. Został nim team Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Stalowej Woli, w składzie: Kacper Guzik i Jakub Kucharczyk, których opiekunem była pani Agnieszka Grzywacz. Drugie miejsce zdobył zespół  gospodarzy w składzie Kacper Herba i Krystian Rysz (opiekun Jan Urbanek), a trzecie miejsce przypadło w udziale drużynie Zespołu Szkół Budowlanych z Brzozowa – Patrykowi Janusz i Maciejowi Rachwałowi (opiekun Tomasz Kaczkowski).

REGIONALNY TURNIEJ SYSTEMÓW DOCIEPLEŃ W KROŚNIEŃSKIEJ BUDOWLANCE - zdjęcie w treści

Zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody w postaci atrakcyjnych narzędzi przydatnych przy pracach budowlanych, a ich szkoły puchary i dyplomy. Wszystkich pozostałych uczestników uhonorowano dyplomami uczestnictwa w turnieju i wręczono im pamiątkowe gadżety. Zdaniem oceniających młodzi budowlańcy wykazali się dobrym przygotowaniem z zakresu systemów dociepleń, a turniejowa  „walka” była bardzo wyrównana.

Krośnieńska „Budowlanka” chciałaby, aby Regionalny Turniej Systemów Dociepleń stał się imprezą cykliczną, organizowaną również w kolejnych latach. Turniej wpisuje się ściśle w obecny trend korzystania w trakcie edukacji zawodowej młodzieży ze współpracy z wykonawcami i różnorodnej pomocy ekspertów – praktyków.  Wypada tu także nadmienić, że w ramach podpisanej umowy o współpracy z firmą GREINPLAST PODKARPACIE, młodzież z technikum budowlanego w pierwszym semestrze obecnego roku szkolnego uczestniczyła w kilku szkoleniach i warsztatach przeprowadzonych przez jej pracowników. Takie i podobne im działania pozwalają lepiej przygotować uczniów do wykonywania zadań zawodowych po ukończeniu szkoły i sprzyjają ich szybszej aklimatyzacji w firmie przyszłego pracodawcy.