Uczestnicy obozu MUKS Mechanik

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy Mechanik działający przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie zorganizował podczas wakacji obóz pieszo-rowerowy w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

Kazimierz Dolny przyciąga turystów licznymi atrakcjami, a w szczególności pięknymi malowniczymi wąwozami. Uczestnicy obozu zaplanowali przez tydzień zwiedzić wszystkie okoliczne atrakcje. Pogoda była bardzo wyrozumiała i cały plan udało się wypełnić.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści

Bazą wypadową było schronisko „Pod wianuszkami”, miejsce w którym wszyscy mogą się poczuć jak w domu. Kameralne pokoje, pyszna domowa kuchnia oraz lokalizacja bezpośrednio nad Wisła. Właśnie z tego miejsca codziennie rano uczestnicy wyruszali na wycieczki rowerowe. Uczniowie podczas obozu zwiedzili m.in. Puławy z pięknym zespołem zamkowo parkowym Czartoryskich, kompleks sportowy z basenami termalnymi.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 1

Przeprawiając się promem przez Wisłę uczestnicy wyprawy dotarli do Janowca, gdzie znajdują się ruiny zamku z ogromnym parkiem i skansenem. Najdłuższa wycieczka rowerowa odbyła do Nałęczowa, gdzie w parku uzdrowiskowym można było odpocząć w towarzystwie dzikiego ptactwa.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 2

Wszystkie wycieczki odbyły się bezpiecznie. Młodzież wykazała się sporymi umiejętnościami jazdy na rowerze, a co najważniejsze rozwagą i odpowiedzialnością, podczas poruszani się rowerami po drogach publicznych.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 3

Piesze trasy do pokonania wiodły przejściami słynnymi wąwozami kazimierskimi. Uczestnikom udało się poznać najdłuższe i największe wąwozy „Korzeniowy”, „Plebanka”, „Małachowskiego”, które wywarły na nich duże wrażenie.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 4

Wieczorami organizowane były quizy i konkursy tematyczne, podczas których młodzież zmagała się z m.in. geografią. Spacery po rynku dopełniały resztę dnia.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 5

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów dla młodzieży, była możliwość spędzenia nocy pod namiotami nad Wisła. Oczywiście z tradycjnym ogniskiem i pieczoną kiełbasą. Uczestnicy obozu przejechali rowerem 170 km i przeszli pieszo 30 km.

Przez wąwozy i doliny... Obóz pieszo-rowerowy MUKS Mechanik - zdjęcie w treści  nr 6

Nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem obozu czuwali opiekunowie Ewelina Śliż, Artur Kociuba, Grzegorz Podkul. Obóz finansowo wsparło Miasto Krosno. Więcej informacji i zdjęć na stronie internetowej  MUKS Mechanik.