11.03.2015

Przedszkole Specjalne Nr 12 uruchamia oddział dla dzieci z autyzmem

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krośnie uprzejmie informuje, że zamierza uruchomić z dniem 1 września 2015 roku oddział przedszkolny dla dzieci z autyzmem w normie intelektualnej.

Serdecznie zapraszamy Rodziców/Prawnych Opiekunów tych dzieci do odwiedzenia placówki i zapoznania się z naszą ofertą. Zapewniamy profesjonalną, kompetentną kadrę wychowawczo – terapeutyczną i dobre warunki materialne dla rozwoju dziecka.

Grupa przedszkolna liczyć będzie od 2 do 4 dzieci.

Zajęcia dydaktyczno – wychowawcze prowadzić będą nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej posiadający certyfikaty terapeuty autyzmu.

Przedszkole Specjalne Nr 12 uruchamia oddział dla dzieci z autyzmem - zdjęcie w treści  nr 1

Zapewniamy szeroką gamę zajęć terapeutycznych, w tym:

• terapię audio – psycho – lingwistyczną metodą prof. A. Tomatisa,
  • terapię M. Montessori,
  • terapię integracji sensorycznej,
  • terapię logopedyczną i neurologopedyczną,
  • terapię ręki,
  • terapię pedagogiczną,
  • gimnastykę korekcyjną,
  • zajęcia korekcyjno – kompensacyjne

i inne specjalistyczne wynikające z indywidualnych potrzeb dziecka.

Zapewniamy ciepłą, rodzinną atmosferę opiekuńczo – wychowawczą,  w tym także smaczne, domowe posiłki przygotowywane na bieżąco w kuchni, którą posiada ośrodek.

Ukończenie, profesjonalnie przygotowanego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb i możliwości Państwa dzieci, wymaganego przygotowania przedszkolnego pozwoli im z powodzeniem rozpocząć karierę szkolną we wszystkich formach kształcenia, zarówno ogólnodostępnego, jak i specjalnego.

Serdecznie zapraszamy!