04.05.2016

Przedszkolaki z ekologią za pan brat...

W ostatni czwartek kwietnia, dzieci 5 i 6 letnie z Przedszkola Miejskiego Nr 11 w Krośnie, przedstawiły spektakl słowno–muzyczny pt.: „Z ekologią za pan brat”. Przedstawienie było elementem programów wychowawczo – dydaktycznych pn. „Czyste powietrze wokół nas” i „Ekologia w przedszkolu”, które są realizowane w placówce przedszkolnej.

Główne cele programów edukacji ekologicznej w przedszkolu to kształtowanie prozdrowotnych postaw u dzieci, wdrażanie zasad dbania o środowisko naturalne, zachęcanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska oraz wyrabianie nawyków zdrowego stylu życia. Edukacja ekologiczna w ostatnich latach stała się  jedną z ważniejszych dziedzin w życiu przedszkola.

Przedstawienie - Z ekologią za pan brat

Powodem takich działań jest ciągle narastająca dewastacja przyrody: zanieczyszczenie lasów, gleby, zatruwanie powietrza i wody, a co za tym idzie – potrzeba jej ochrony. Wobec takiego zagrożenia naszej planety nie można pozostać obojętnym, należy dążyć do powstrzymania dalszej dewastacji przyrody, do ochrony środowiska naturalnego, szanowania własnego zdrowia i życia.

Przedstawienie - Z ekologią za pan brat

Istotną rolę w tym procesie odgrywa zapoczątkowana w przedszkolu edukacja ekologiczna, umożliwiająca dzieciom poszerzanie i pogłębianie wiadomości zgodnie ze wzrastającymi możliwościami intelektualno – percepcyjnymi.

Przedstawienie - Z ekologiąza pan brat

Ukazuje ona zależność człowieka od środowiska oraz uczy odpowiedzialności za zmiany dokonywane w środowisku naturalnym.

Przedstawienie - Z ekologią za pan brat

Zdobyte przez przedszkolaki wiadomości i umiejętności z zakresu ekologii, na pewno pozostaną w ich pamięci, a jednocześnie nauczą je odpowiedzialności za swoje postępowanie.