PM 8 Obchody odzyskania przez Polskę niepodległości

„Przedszkolaki pamiętają, całe Krosno i Polskę pozdrawiają”

„Przedszkolaki pamiętają,

całe Krosno i Polskę pozdrawiają"

„Przedszkolaki pamiętają, całe Krosno i Polskę pozdrawiają” - zdjęcie w treści

„Wkrótce wielka jest rocznica
                11 listopada –
               Tym co zmarli za Ojczyznę
               Hołd wdzięczności Polska składa.
                                             Im to bowiem zawdzięczamy
                                             Wolność, polską mowę w szkole,
                                             To, że tylko z ksiąg historii
                                             Poznajemy dziś niewole.
                                                                Uroczyście bija dzwony,
                                                                W mieście flagi rozwinięto,
                                                                I me serce się raduje,
                                                               Że obchodzę Polski święto.”

7 listopada 2018r. w Przedszkolu Miejskim Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie odbyła się uroczystość powiązana ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę z udziałem Pani Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna Grażyny Gregorczyk, pani Inspektor Aldony Sobaś, Dyrekcji Przedszkola Miejskiego Nr 8, rodziców, nauczycieli i dzieci 8 krośnieńskich przedszkoli w związku z  uroczystym ogłoszeniem wyników Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego „To jest mój kraj, moja Ojczyzna”.

„Przedszkolaki pamiętają, całe Krosno i Polskę pozdrawiają” - zdjęcie w treści  nr 1

Na konkurs plastyczny wpłynęło 57 pięknych, kolorowych dziecięcych prac z 8 przedszkoli.

„Przedszkolaki pamiętają, całe Krosno i Polskę pozdrawiają” - zdjęcie w treści  nr 2

Jury konkursu w składzie: mgr Halina Zaforemska, mgr Renata Wajda przyznało 6 nagród i 8 wyróżnień w dwóch kategoriach wiekowych 3-4 latki, 5-6 latki.

Opracowanie: PM 8