20.02.2019

PROJEKT „CYFROWA EDUKACJA” Erasmus+ W ZESPOLE SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE

W Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Krośnie rozpoczęła  się realizacja  nowego projektu pod tytułem „Cyfrowa edukacja” w ramach Erasmus +, który jest związany z szeroko pojętą cyfrową edukacją dotyczącą zarówno uczniów, jak i nauczycieli. ZSKU jest koordynatorem projektu, a partnerami są placówki edukacyjne z Włoch i Macedonii.

W dniach od 27 stycznia do 3 lutego grupa nauczycieli ZSKU wzięła udział w wyjeździe projektowym do Reggio Calabria we Włoszech. Włoscy partnerzy zorganizowali spotkania i warsztaty mające na celu rozpoznanie potrzeb uczniów i nauczycieli wzakresie zastosowania Internetu i cyfrowych narzędzi w edukacji oraz wypracowanie rozwiązań odpowiadających oczekiwaniom tych, którzy uczą i tych, którzy są uczeni.

Warsztaty dotyczyły miedzy innymi wykorzystania w szkole różnorodnych platform edukacyjnych i narzędzi cyfrowych, ale również odpowiedniego zastosowania popularnych wśród uczniów środków komunikacji takich jak : Facebook, Instagram, Messenger,Twitter, WhatsApp. Tematem rozważań było również użycie gier komputerowych do wspomagania procesu dydaktycznego. Uczestnicy spotkania wymienili doświadczenia i dobre praktyki, podzielili się wątpliwościami i problemami na jakie napotykają.

PROJEKT „CYFROWA EDUKACJA” Erasmus+  W ZESPOLE SZKÓŁ KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO W KROŚNIE - zdjęcie w treści

Następne działania zaplanowane w projekcie, to miedzy innymi tworzenie scenariuszy lekcji zakładające zastosowanie internetowych środków komunikacji i innych cyfrowych narzędzi podnoszących efektywność i atrakcyjność zajęć.

Opracowanie: ZSKU