16.10.2009

Prezydent nagrodził najlepszych nauczycieli

Wśród nagrodzonych jest 3 nauczycieli z przedszkoli, 8 ze szkół podstawowych, 5 z gimnazjów, 15 ze szkół ponadgimnazjalnych i 3 z placówek oświatowych. W gronie 34 najlepszych prym wiodą  nauczyciele przedmiotów zawodowych – 4 nagrodzonych, wychowania fizycznego (4) i poloniści (4).

Praca nauczyciela to trudne zadanie, które bez wahania można nazwać misją. Bierzecie na swoje barki kształtowanie młodych umysłów, wskazywanie właściwych dróg, formowanie spojrzenia na świat a przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i wzbogacanie wiedzy. Spektakularne osiągnięcia oświaty naszego miasta nie byłyby możliwe bez profesjonalizmu, zaangażowania i pasji nauczycieli krośnieńskich szkół – mówił do nagrodzonych Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

Nauczycieli do nagrody zgłaszają dyrektorzy szkół, może to także zrobić (tak się właśnie zdarza w przypadku dyrektorów) np. prezydent czy naczelnik wydziału edukacji.
Specjalnie powołana przez Prezydenta komisja rozpatrzyła wnioski  o nagrodę z różnego typu szkół i placówek oświatowych. Najlepsi nauczyciele otrzymali po 2400 zł oraz kwiaty i listy gratulacyjne.

Aby otrzymać jednak to zaszczytne wyróżnienie pedagodzy muszą pokonać bardzo wysoko postawioną poprzeczkę. Nagradzani są ci, którzy legitymują się najwyższą oceną pracy zawodowej, posiadają  wymierne osiągnięcia w pracy z uczniami i spełnili przynajmniej 8 z 15 kryteriów określonych w regulaminie przyznawania nagród uchwalonym przez Radę Miasta Krosna w 2005 roku.

Najlepsi w tym roku:  Danuta Machoń - PM1, nauczyciel wychowania przedszkolnego, Wiesława Golenia  - PM3, wicedyrektor,  Anna Przybysz -  PM5, dyrektor przedszkola, Beata Konopka - SP1, nauczyciel przyrody , Małgorzata Półtorak - SP4, nauczyciel języka angielskiego, Małgorzata Zajdel - SP5, nauczyciel nauczania przedszkolnego, Małgorzata Polańska - SP6, nauczyciel nauczania zintegrowanego, Marcin Maculski - SP8,  nauczyciel wychowania fizycznego, Bernadetta Pelczar - SP10, nauczyciel przyrody i biologii, Anna Brymerska - SP14, nauczyciel języka polskiego, Antoni Bykowski - SP 14, nauczyciel wychowania fizycznego, Jan Sieniawski - G2, nauczyciel historii i WOS-u, Agnieszka Oczoś - G3, nauczyciel  matematyki,  Beata Ślączka - G3, nauczyciel języka polskiego, Beata Łopatkiewicz -  G4, nauczyciel wychowania fizycznego, Mariusz  Świerad - G5,  wicedyrektor, nauczyciel  fizyki, Agnieszka Barczyk – Penar -  I LO, nauczyciel biologii, Edyta Karwat - I LO, pedagog szkolny, Grzegorz Depczyński - I LO, nauczyciel fizyki, Edyta  Janusz - II LO - wicedyrektor, nauczyciel j. francuskiego, Elżbieta Longosz - II LO, nauczyciel historii i WOS-u, Teresa Belcik  - ZSP1, nauczyciel przedmiotów zawodowych, Jadwiga Kupczyk - ZSP1,  nauczyciel języka polskiego, Barbara Kozdraś  - ZSP, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, kierownik szkolenia praktycznego, Alicja Kus - ZSP2, nauczyciel przedmiotów zawodowych, Artur Kociuba – ZSP 3 nauczyciel wychowania fizycznego, Joanna Kubit - ZSP4 , nauczyciel języka polskiego, Walerian Więch - ZSP4, pedagog szkolny, Hanna Piechota - ZSP5, dyrektor, Józef Bek - ZSP5, nauczyciel teoretycznych przedmiotów zawodowych, Lidia Kasińska - ZSP6, dyrektor, Marta Frydrych – SOSW, wicedyrektor, nauczyciel WOS-u, Jolanta Znój  - SOSW, dyrektor, Urszula Ostafil – MPPP, psycholog.

Krośnieńscy nauczyciele zostali uhonorowani także nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na wniosek Prezydenta Miasta Krosna nagrodę Kuratora otrzymają dyrektorzy szkół:  Pani Marlena Gierucka – Dyrektor MZS Nr 1 i Pan Robert Guzik  Dyrektor MZSzOI.

Szczególnym wyróżnieniem przyznawanym zarówno nauczycielom, jak i innym osobom mającym znaczący wkład w rozwój oświaty jest Medal Komisji Edukacji Narodowej przyznawany przez Ministra Edukacji Narodowej. W tym roku taki medal został przyznany Prezydentowi Miasta Krosna – Piotrowi Przytockiemu, dyrektor Miejskiej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej Pani Irenie Góral i 14 nauczycielom krośnieńskich szkół. Nagrody ministra i kuratora oraz  medale KEN będą wręczane na uroczystościach wojewódzkich.

Spotkanie uświetnił występ Aleksandry Szmyd. Oprawę spotkania przygotowali uczniowie z ZSP Nr 2.