Zużyte baterie

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH BATERII EDYCJA XVI

Już po raz szesnasty organizujemy konkurs Poszukiwacze Zaginionych Baterii dla wszystkich krośnieńskich placówek oświatowych. W tym roku stawiamy na integrację i zmieniamy odrobinę formułę. Tym razem uczniowie nie będą zbierali baterii na swoje indywidualne konta ale wszyscy razem będą dokładać swoją cząstkę do całości zebranej w szkole.

„Poszukiwacze zaginionych baterii” jest akcją promującą segregacje odpadów niebezpiecznych w tym przypadku oddzielenie ze strumienia odpadów komunalnych baterii, które są zbierane w placówkach oświatowych w całym mieście. Zachęcamy wszystkie Przedszkola, Szkoły Podstawowe i Ponadpodstawowe do przyłączenia się do akcji. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdą Państwo poniżej. Więcej informacji udziela Wydział ochrony Środowiska Urzędu Miasta Krosna telefonicznie 13 47 43 666 lub mailowo os@um.krosno.pl.

POSZUKIWACZE ZAGINIONYCH BATERII EDYCJA XVI - zdjęcie w treści

Baterie zostaną odebrane z placówek oświatowych dzięki pomocy firmy ELEKTRO Gospodarka Odpadami.

Akcja jest wspierana, w ramach projektu kampanii edukacyjnej Elektryczne Śmieci – Wsparcie zbiórek elektroodpadów w miastach 2020 realizowanego, przez Fundację Odzyskaj Środowisko we współpracy z MB Recycling, jako część kampanii edukacyjnej  AURAEKO „ Kształtowanie proekologicznych postaw użytkowników sprzętu elektrycznego i elektronicznego” edycja 2020.