2082958640.jpg
31.10.2014

PODWÓJNE ZŁOTO KABARETU SSOK W LUBACZOWIE

29 października 2014 r. w Miejskim Domu Kultury im. Aleksandra Sas-Bandrowskiego w Lubaczowie odbył się VIII Przegląd Sztuki Rozrywkowej „O Złotą Beczkę Śmiechu”. O główne trofea w kategoriach: skecz, piosenka oraz monolog kabaretowy rywalizowało tym razem 19 wykonawców z Podkarpacia zakwalifikowanych do konkursu.

Kabaret SSOK z krośnieńskiego „Szczepanika”, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika, wystartował w „Kabaretoniku” (popularna nazwa przeglądu), prezentując dwie piosenki – liryczną Chłopiec w białym dresie w wykonaniu Pauliny Maciejowskiej oraz wodewilową Moje podboje zaśpiewaną przez Krzysztofa Sajdaka i GMO (Grupę MłOdych artystek) – a także skecz pt. Słoń, parodię powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy. W rolę Nel wcieliła się Natalia Bąk, Stasia i słonia zagrał Krzysztof Sajdak, Kalego – Marcin Łącki, zaś w potrójnej roli Lindego, Baby Jagi i psa Saby wystąpił Jakub Wesołowski.

PODWÓJNE ZŁOTO KABARETU SSOK W LUBACZOWIE - zdjęcie w treści

Zarówno publiczność – w żywiołowych reakcjach, jak i jurorzy – w werdykcie, niezwykle ciepło przyjęli krośnieńskich artystów: ZŁOTĄ BECZKĘ ŚMIECHU (I miejsce) w kategorii piosenka zdobył Krzysztof Sajdak wraz z GMO (Grupą MłOdych artystek, w składzie: Natalia Dudycz, Urszula Folcik, Natalia Jastrząb, Karolina Józefczyk, Justyna Knap, Martyna Moskal, Marlena Rygiel, Monika Serwińska, Justyna Sroka). ZŁOTĄ BECZKĘ ŚMIECHU (I miejsce) w kategorii skecz zdobył cały Kabaret SSOK.

Układ taneczny do piosenek przygotowały: pani Ewa Kłos oraz Matylda Kubit. Współautorką tekstów była Weronika Przybyła, zaś konferansjerem występu – Paulina Bandyk. Opiekunem grupy jest pan Bartosz Gałązka.

Fotografie: Klaudia Szewczyk