1132195653.jpg
20.04.2010

W dniu 9 kwietnia 2010 roku w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Wojewódzki finał Podkarpackiego Konkursu Turystyczno-Krajoznawczego.

Był to drugi etap konkursu. W pierwszym - eliminacjach szkolnych wzięło udział 259 uczniów z 18 szkół, w tym 2 uczniów szkoły zasadniczej, 58 uczniów liceum i 199 uczniów Technikum. Każda ze szkół wytypowała 2 najlepszych swoich uczniów do finału wojewódzkiego. Do finału zgłosiło się 31 uczestników.

Najwyższe miejsca zajęli
Lp. Imię i Nazwisko Szkoła
1. Adrianna Natanek Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych
2. Katarzyna Barut I Liceum Ogólokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
3. Aleksandra Kucza I Liceum Ogólokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie
4. Monika Stefan Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika  w Krośnie
5. Izabela Śmietana Zespół Szkół Licealnych im. Józefa Piłsudskiego w Ustrzykach Dolnych
6. Małgorzata Penar Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika  w Krośnie

Podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursu odbyło się tuż po zakończeniu zawodów finałowych. Uroczystość prowadzili przedstawiciele organizatorów:
- Andrzej Gregorczyk - dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie
- Mariusz Zborowski - dyrektor krośnieńskiego Ośrodka Zamiejscowego Wyższej Szkoły Ekonomii Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach

W uroczystości wzięli udział:
Bronisław Baran - Zastępca Prezydenta Miasta Krosna
Lucyna Opoń - Kierownik Wydziału Kuratorium Oświaty
a także przedstawiciele Uczelni - JM Rektor WSETiNS - dr Jan Telus oraz Dziekan Wydziału Ekonomii - dr Wacław Kotliński.

Nagrody dla najlepszych wręczyli ich fundatorzy: Prezydent Miasta i JM Rektor Uczelni (nagrodami były m.in. odtwarzacze MP4, książki o tematyce turystycznej oraz zwolnienia z opłat za wpisowe i czesne dla podejmujących studia w WSETiNS). Wszyscy uczestnicy oraz ich opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne. Pan Prezydent i Pan Rektor pogratulowali wszystkim uczestnikom znakomitej wiedzy i umiejętności.

Podsumowanie konkursu Turystyczno - Krajoznawczego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie - zdjęcie w treści  nr 1