28.06.2011

Podsumowanie IV edycji Lekcji Samorządowej

Dobiegła końca IV edycja programu „Lekcja Samorządowa”. Udział w niej brało 10 szkół z Krosna, w tym – po raz pierwszy – uczniowie z Liceum Plastycznego. Na skutek zmian w regulaminie tematyka lekcji została znacznie poszerzona. Tegorocznym zwycięzcą okazało się I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika.

Odbiorcami lekcji samorządowych są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Wielu z młodych uczestników lekcji samorządowych po raz pierwszy ma okazję być na sali obrad Rady Miasta Krosna i spotkać się bezpośrednio z przedstawicielami władz miasta. Młodzież po każdej lekcji ma możliwość zadania pytań prezydentom, radnym, pracownikom samorządowym, podzielenia się z nimi swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju Krosna czy poinformowania ich o swoich planach i pomysłach. Każda lekcja samorządowa prezentowana jest przez inną szkołę i oceniana przez panel ekspertów w skład którego wchodzą: radni, pracownicy samorządowi, uczniowie oraz przedstawiciele mediów.

Tradycyjnie już podsumowaniem „Lekcji Samorządowej” była wycieczka do Warszawy, w której wzięło udział ponad czterdziestu uczniów krośnieńskich szkół ponadgimnazjalnych oraz członkowie Młodzieżowej Rady Miasta Krosna. Najważniejszym punktem wycieczki była wizyta w Sejmie RP.

Podsumowanie IV edycji Lekcji Samorządowej - zdjęcie w treści

Tegoroczna wycieczka odbywała się w dniach 20-21.06.2011. Oprócz wizyty w Sejmie uczestnicy mieli okazje odwiedzić siedzibę Polskiego Radia (Program I i IV). Podczas tej wizyty uczniowie mogli na żywo obserwować realizację znanej audycji radiowej – „Lato z Radiem”. Wcześniej odbyła się zaplanowana wizyta w Muzeum na Zamku Królewskim, oraz zwiedzanie stołecznej starówki. Nie zabrakło również wizyty w warszawskich Łazienkach, na terenie których znajduje się Belweder – aktualna siedziba Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Podsumowanie IV edycji Lekcji Samorządowej - zdjęcie w treści  nr 1

Klasyfikacja końcowa IV edycji programu „Lekcja Samorządowa”

1.    I LO im. M. Kopernika

2.    ZSP Nr 1 im. J. Szczepanika