12.11.2012

PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI – przystanek KROSNO!

Pokazy Centrum Nauki Kopernik, wystawy, warsztaty i wirtualne loty samolotem to tylko nieliczne atrakcje jakie będzie można zobaczyć w Krośnie podczas I Podkarpackiego Festiwal Nauki i Techniki, który odbędzie się w dniach 16 – 17 listopada 2012 r. w obiektach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 MECHANIK im. Stanisława Staszica przy ul. Tysiąclecia 5.  Na Festiwal zapraszają Marszałek woj. Podkarpackiego – dr Mirosław Karapyta, Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki oraz Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A. jako Koordynator zadania projektu systemowego. Wstęp na cały Festiwal jest bezpłatny!

„Nauka nie musi być nudna”– to hasło przewodnie Festiwalu skierowanego głównie do uczniów szkół, nauczycieli, mieszkańców oraz kadry inżynieryjno-technicznej przedsiębiorstw z terenu miasta Krosna i ościennych miejscowości. Dla wszystkich zwiedzających zaplanowano szereg atrakcji - wiodącą jest wystawa „Eksperymentuj!” oraz pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik. Dodatkowymi wydarzeniami Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki są:

• Wystawy szkół, instytucji i przedsiębiorstw, wykłady i warsztaty popularno – naukowe prowadzone przez uznanych profesorów,
  • Warsztaty „Budowa i programowanie robotów z klocków Lego”– interaktywne stoiska przygotowane przez Świat Robotyki Sylwester Paterek oraz CKPiDN w Mielcu,
  • Potęga Umysłu – urządzenia wykorzystujące fale mózgowe EEG do treningu koncentracji i zabawy prezentowane przez Planetaziemia.com Piotr Sołkiewicz,
  • Wirtualne loty samolotem – Mielecki Portal Lotniczy „EPML Spotters”,
  • Pojazdy elektryczne– Agencja Rozwoju Regionalnego „MARR” S.A.

PODKARPACKI FESTIWAL NAUKI I TECHNIKI – przystanek KROSNO! - zdjęcie w treści

Pierwszy dzień Festiwalu będzie miał charakter zamknięty – pokazy Centrum Nauki Kopernik dostępne będą dla grup zorganizowanych uczniów szkół. Natomiast w drugim dniu imprezy pokazy będą dostępne dla wszystkich zwiedzających – wszyscy zwiedzający będą mogli uczestniczyć w pokazach Centrum Nauki Kopernik pod warunkiem odbioru biletów wstępu przed imprezą lub w trakcie trwania Festiwalu tuż przed wejściem na salę pokazową.

Poniżej znajduje się lista instytucji, w których można odbierać bezpłatne bilety:

1. Biuro Obsługi Obywatela Urząd Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 a
2. Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Krosno, ul. Kolejowa 1
3. ZSP nr 3 w Krośnie "MECHANIK", Krosno, ul. Tysiąclecia 5
4. Podkarpacka Izba Gospodarcza, Krosno, ul. Lewakowskiego 14 (pok. nr 4).

Część wystawowa Festiwalu prezentująca podkarpackie firmy innowacyjne, krośnieńskie szkoły i pozostałe atrakcje będzie dostępna bez ograniczeń w godzinach od 9.00 do 15.00 w pierwszym dniu Festiwalu i w godzinach od 9.00 do 14.00 w drugim dniu.

KLIKNIJ I ZOBACZ PROGRAM FESTIWALU

W pierwszym dniu Festiwalu tj. 16 listopada odbędzie się Konferencja plenarna pn. „Kreowanie innowacji”, podczas którejporuszane będą kwestie dotyczące zmian w sferze innowacji w nowej perspektywie finansowej. Szczegółowy program Konferencji oraz całego Festiwalu znajduje się poniżej.

Kontakt do Koordynatora Festiwalu:
Beata Tenczyńska – tel. 17/ 788 18 63, 797 600 326
e-mail: beata_tenczynska@marr.com.pl