atrakcje dla najmłodszych podczas pikników

Pikniki edukacyjne pt. " Bezpieczne Wakacje"

W ramach realizowanego programu profilaktycznego w dniach 5 - 6.06.2019 r. w Ogródku Jordanowskim odbyły się pikniki edukacyjne pt. „Bezpieczne Wakacje”, skierowane do uczniów klas od I do III krośnieńskich szkół podstawowych.

Pikniki edukacyjne pt.

Ideą tego wydarzenia było uświadomienie dzieciom jak ważne w życiu jest bezpieczeństwo. Przedstawiciele formacji ochrony zdrowia i życia uświadamiali najmłodszych na jakie zagrożenia muszą uważać i jak się przed nimi chronić. W programie znalazły się m. in. prezentacje multimedialne, namioty tematyczne wraz ze specjalistycznym sprzętem i koncert.

Pikniki edukacyjne pt.

Uczestniczące w piknikach dzieci mogły zwiedzić ścieżki edukacyjne przygotowane w namiotach edukacyjnych przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie, Komendę Miejskiej Policji w Krośnie, Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną Województwa Podkarpackiego w Krośnie, Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego i Straż Miejską.

Pikniki edukacyjne pt.

Grupa Zakon Maltański podczas pikników uświadamiała dzieci jak ważna w życiu jest znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy.

Pikniki edukacyjne pt.

W budynku świetlicy na terenie Ogródka Jordanowskiego, grupy uczniów uczestniczyły w prelekcji dotyczącej bezpieczeństwa.

Pikniki edukacyjne pt.

Pokazy wozów służb ratowniczych i ich wyposażenia cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Pikniki edukacyjne pt.

Niewątpliwie dużą atrakcję przygotowała grupa Fama Show, występująca z programem pt. "Wesoło i bezpiecznie w mieście, lesie i nad wodą".

Fantastyczna wyprawa Lady Famy Show i kotka Gapcia po skarb, tajemnicza mapa, melodyjne piosenki, konkursy z malowniczymi rekwizytami były pretekstem, aby młodzi widzowie w ciekawy i zabawny sposób dowiedzieli się jak zachować się na ulicy, w lesie i nad wodą i bezpiecznie spędzić wakacyjny wypoczynek.

Pikniki edukacyjne pt.

Melodyjne i dynamiczne piosenki zachęcały do wspólnego śpiewania i świetnej zabawy.

Organizatorami spotkań byli: Gmina Miasto Krosno, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Państwowa Straż Pożarna w Krośnie.