Ósemka stawia na odnawialne źródła energii.

Ósemka stawia na odnawialne źródła energii.

W ramach kontynuacji działań w zakresie realizacji projektu pn.”Ekopracownia - Odnawialne Źródła Energii” przy Szkole Podstawowej Nr 8 w Krośnie zamontowane zostały lampy solarne LED. Dzięki temu uczniowie mają możliwość poznania nie tylko w teorii ale i w praktyce zasady wykorzystania energii słonecznej. Ponadto dotychczas nieoświetlony teren wokół szkoły stał się nie tylko urokliwym miejscem, ale i bezpiecznym dla uczniów, a także mieszkańców dzielnicy. Znajdująca się na terenie obiektu ogólnodostępna siłownia dzięki zamontowanym źródłom światła stała się dostępna także w porze wieczorowej. Dogodna lokalizacja szkoły jak również zamontowane dodatkowe efekty świetlne jeszcze bardziej podkreślają walory tego miejsca.

Tekst oraz zdjęcia: Marta Habrat - Dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół Nr 8 w Krośnie