1948707197.jpg
20.04.2015

Olimpijskie sukcesy krośnieńskich gimnazjalistów

Zakończyły się tegoroczne konkursy przedmiotowe dla gimnazjalistów, organizowane przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Uczniowie krośnieńskich gimnazjów osiągnęli znakomite wyniki, zdobywając  45 tytułów laureata i 32 tytuły finalisty.

Dorobek ten jest najlepszy od wielu lat. Wśród poszczególnych szkół zdecydowanym liderem jest Gimnazjum Dwujęzyczne, którego uczniowie uzyskali aż 36 tytułów laureata i 18 tytułów finalisty. 3 tytuły laureata i 4 finalisty uzyskali uczniowie Gimnazjum Nr 4 (Guzikówka), 2 tytuły laureata i 3 finalisty zdobyli uczniowie Gimnazjum Nr 3. Uczniowie Gimnazjum Nr 2 zdobyli 2 tytuły laureata, uczniowie Gimnazjum Nr 1 zdobyli jeden tytuł laureata a Gimnazjum Nr 5 dwa tytuły finalisty.

Olimpijskie sukcesy krośnieńskich gimnazjalistów - zdjęcie w treści

Warto również odnotować wkład szkół niepublicznych, wśród których uczniowie Katolickiego Gimnazjum uzyskali jeden tytuł laureata i 4 finalisty. Jeden uczeń Zespołu Szkół Muzycznych zdobył także tytuł finalisty.

Warto również odnotować, że każde z krośnieńskich Gimnazjów posiada co najmniej jednego ucznia, który zdobył tytuł laureata bądź finalisty.

Olimpijskie sukcesy krośnieńskich gimnazjalistów - zdjęcie w treści  nr 1

Przedmiotem, w którym młodzi uczniowie uzyskali najwięcej laurów była fizyka (11 tytułów laureata i 4 tytuły finalisty). Znakomite wyniki gimnazjaliści osiągnęli także z biologii (7 tytułów laureata) oraz matematyki (5 tytułów laureata i 4 finalisty).

Wszystkim uczniom, którzy osiągnęli sukcesy oraz ich nauczycielom serdecznie gratulujemy.