Odblaski dla pierwszoklasistów w ramach akcji "Jestem widoczny, jestem bezpieczny"
27.09.2023

W poniedziałek 25 września br. w sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, w ramach działań prewencyjnych łącznie 483 uczniów klas pierwszych otrzymało pakiety odblasków oraz materiałów edukacyjnych o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna. Zorganizowane spotkanie o tematyce bezpieczeństwa, a szczególnie o bezpiecznym poruszaniu się w ruchu drogowym z uczniami prowadzili krośnieńscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy. Podczas spotkania przeprowadzono konkursy wiedzy przygotowane i prowadzone przez służby mundurowe, które pozwoliły pierwszoklasistom utrwalić ważne zasady bezpiecznych zachowań w domu i na drodze. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyposażeniem osobistym i ochronnym umundurowania ww. służb. Nie zabrakło też elementu, na który dzieci czekały najbardziej, czyli edukacyjnego przedstawienia, podczas którego bardzo energicznie i żywiołowo reagowały na przekazywane treści w formie piosenek i odpowiadały na pytania zadawane przez aktorów.
Odblaski trafiły do uczniów klas pierwszych wszystkich krośnieńskich szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Muzycznej Szkoły Podstawowej oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Niebieska 21”.

W spotkaniu brali udział funkcjonariusze: Komendy Miejskiej Policji w Krośnie - podkomisarz Paweł Buczyński, mł. asp. Barbara Kurek, oraz asp. szt. Marcin Krówka, Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie - kpt. mgr inż. Grzegorz Śliwka, a także Straży Miejskiej w Krośnie - Starszy Strażnik Maciej Rohan oraz Młodszy Strażnik Mateusz Czekaj.

Organizatorem spotkania był Wydział Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Krośnie, Komenda Miejska Policji w Krośnie, Państwowa Straż Pożarna w Krośnie oraz Straż Miejska w Krośnie.

Serdeczne podziękowania należą się Panu Markowi Mareckiemu - Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie za przekazanie gadżetów odblaskowych, rozdawanych jako nagrody dla uczestników konkursów.