1963970477.jpg
19.10.2010

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach

Dwa kolorowe, nowoczesne i bezpieczne place zabaw powstały przy szkołach podstawowych w Polance i na Zawodziu (SP 7 i SP 8). W trakcie jest budowa kolejnych sześciu takich placów.  Na ich budowę miasto pozyskało blisko 800 tys. zł. z rządowego programu „Radosna szkoła”.

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści
Plac zabaw przy "ósemce"

Place zabaw powstają z myślą o najmłodszych uczniach szkół podstawowych. Mają ułatwić maluchom adaptację w nowym środowisku, stanowić urozmaicenie zajęć i wspomagać rozwój fizyczny dzieci.

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 1
Plac zabaw przy "siódemce"

W Krośnie wybudowanych będzie w sumie osiem takich nowoczesnych placów. Dwa pierwsze przy „siódemce” i „ósemce” już oddano do użytku. Kolejne – przy SP1, SP3, SP4, SP11 w SOSW, SP12, SP14  - są w trakcie budowy.

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 2
Tradycyjną wstęgę przecinały dzieci i samorządowcy zarówno w SP 8...

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 3
...jak i w SP 7

Każdy z nowych placów zabaw jest inny. Ich wyposażenie wybierane było w zależności od potrzeb. Muszą jednak spełniać określone wymogi – przede wszystkim muszą być przygotowane do prowadzenia  z dziećmi różnych form zajęć ruchowych (na przykład pokonywania przeszkód, wspinania, czworakowania, przeskoków, przeplotów czy zwisów).

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 4
SP 8

Place zabaw są wyposażone w różnorodne drabinki, drążki, ścianki wspinaczkowe, pomosty, zjeżdżalnie, równoważnie, przeplotnie oraz kolorowe huśtawki. Każdy plac zabaw ma nowoczesną, bezpieczną nawierzchnię i przyjazne zielone otoczenie.

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 5
SP 7

Przy trzech szkołach (SP1, SP11, SP12)  budowane są małe place zabaw o  pow. ok. 240 m2, natomiast przy szkołach  nr 3, 4, 7,8 i 14, place zabaw są większe – o powierzchni blisko 500 m2 .

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 6
SP 8

Koszt małego placu wynosi 127 700 złotych (z czego 50% to pieniądze z miejskiego budżetu), a koszt dużego placu to kwota 230 900 złotych (wkład miasta 50%).

Nowoczesne place zabaw przy krośnieńskich podstawówkach - zdjęcie w treści  nr 7
SP 7