1984346532.jpg
16.03.2015

Najlepszy w Polsce z wiedzy o Polsce i świecie współczesnym

Piotr Zyzański, uczeń klasy trzeciej (proprawniczej) I LO im. Mikołaja Kopernika uzyskał tytuł laureata (I miejsce)  w 56 Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, która odbyła się w dniach 14-15 marca 2015 r. w Warszawie.

Piotr „pokonał” kilkanaście tysięcy uczniów z całej Polski, a w etapie centralnym olimpiady  ponad 100 zawodników, zwyciężając tym samym w finale trzeciego etapu. Piotr, zdobywając I miejsce uzyskał liczne, cenne nagrody, w tym wyjazd do Wiednia i Brukseli. Dodatkową korzyścią jest zwolnienie z matury z wiedzy o społeczeństwie (poziom rozszerzony) oraz gwarancja studiowania na wymarzonym kierunku najbardziej prestiżowych uczelni w kraju.

Najlepszy w Polsce z wiedzy o Polsce i świecie współczesnym - zdjęcie w treści

Uczeń przyjął gratulacje między innymi od pana Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, pani Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Leny Kolarskiej-Bobińskiej, pana  Zbigniewa Jagiełło – prezesa PKO BP oraz prof. dr hab. Konstantego Adama Wojtaszczyka – Przewodniczącego Komitetu Głównego olimpiady. Opiekunem dydaktycznym Piotra jest pan mgr Marcin Pudło, który prowadzi od dwóch lat indywidualny program nauki przyznany Piotrowi. Jest to już kolejny sukces pedagoga w tej dziedzinie tej wiedzy.

Serdecznie Gratulujemy Piotrowi i opiekunowi dydaktycznemu, panu Marcinowi Pudło tak spektakularnego osiągnięcia.