1906277494.jpg
10.05.2010

Najlepszy MECHANIK samochodowy - tylko z Krosna!

Grzegorz Turowski, Łukasz Wójcik, Ernest Błaż to uczniowie krośnieńskiego „mechanika”, którzy zajęli pierwsze miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Motoryzacyjnym CASTROL PROFESSIONAL ACADEMY. Finał konkursu odbył się 24 kwietnia 2010 r. w Warszawie.  Zakwalifikowało się do niego sześć najlepszych drużyn z całej Polski spośród 137. Znalazły się wśród nich również dwa zespoły z krośnieńskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 „ Mechanik”.

W części praktycznej uczniowie mieli do wykonania trzy zadania na najnowszych samochodach i silnikach Forda. Należało prawidłowo wymienić klocki hamulcowe w samochodzie osobowym marki Ford Focus, dokonać wymiany łańcuszka rozrządu wraz z ustawieniem całego układu rozrządu oraz dokonać przeglądu auta przed wyjazdem w daleką drogę.

Najlepszy MECHANIK samochodowy - tylko z Krosna! - zdjęcie w treści
Najlepsza drużyna w konkursie ze swoim opiekunem

Sędziowie zwracali uwagę na dokładność i prawidłowość wykonania ale ważny był również limitowany czas naprawy. O wygranej zadecydowała suma punktów zdobytych poprzednio w półfinałach z wiedzy teoretycznej oraz wykonania zadań praktycznych. Aby wygrać konkurs należało wykonać zadania bezbłędnie.

Najlepszy MECHANIK samochodowy - tylko z Krosna! - zdjęcie w treści  nr 1
Trzecie miejsce w konkusie to także uczniowie krośnieńskiej szkoły

Koncentracja oraz wysoki poziom wiedzy zadecydowały, że wygrała drużyna z Krosna przed drużyną z Koszalina.  Opiekunem drużyny jest mgr inż. Piotr Boś. Drugi zespół w składzie Tomasz Gierlach, Piotr Ozimina, Dawid Basista z opiekunem mgr inż. Mariuszem Rodzinką uplasował się na miejscu trzecim. Tak więc dwie drużyny stanęły na podium. Nie jest to odosobniony sukces. Przypomnijmy że w ubiegłym roku  również dwie drużyny weszły do finału uzyskując pierwsze i czwarte miejsce w finale. Pozwoliło to ZSP Nr 3 uzyskać tytuł Najlepszej Szkoły Samochodowej Roku. W tym roku powtórzono sukces, a w turnieju brało udział ponad 100 szkół samochodowych z całej Polski.