wręczneie nagród nagrodzonym uczniom

Najlepsi z najlepszych. Prezydent nagrodził najlepszych uczniów

121 nagród dla 202 uczniów krośnieńskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przyznał Prezydent Miasta Krosna. Statuetkę Mądrej Sowy i tytuł Primus Inter Pares w tym roku szkolnym zdobył Mateusz Winiarski z I LO. Nagrody otrzymali uczniowie, którzy w mijającym roku szkolnym sięgnęli po zaszczytne tytuły w konkursach, olimpiadach, turniejach i zawodach naukowych, artystycznych i sportowych. Uroczystość odbyła się w piątek 14 czerwca w RCKP.

Uczniowie krośnieńskich szkół w kończącym się roku szkolnym odnotowali wiele sukcesów na szczeblu ogólnopolskim i wojewódzkim, sięgnęli też po laury w konkursach i turniejach międzynarodowych.

Tradycyjnie uroczystość rozpoczęła się krośnieńskim hejnałem

Podobnie jak w ubiegłych latach nagrody i wyróżnienia przyznano w trzech kategoriach:

• nauka oraz wiedza i umiejętności zawodowe,
  • osiągnięcia artystyczne,
  • osiągnięcia sportowe.

Najwięcej nagród przyznanych zostało w kategorii nauka i umiejętności zawodowe, najmniej za osiągnięcia artystyczne.

Nagrodę Primus Inter Pares (Pierwszy wśród równych) i statuetkę Mądrej Sowy dla ucznia roku szkolnego 2018/2019 otrzymał Mateusz Winiarski – uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, laureat Olimpiady Lingwistyki Matematycznej o zasięgu ogólnopolskim, zakwalifikowany do międzynarodowych zawodów w Korei Południowej, laureat II edycji Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego oraz finalista LXVIII Olimpiady Fizycznej.

Najlepsi z najlepszych. Prezydent nagrodził najlepszych uczniów - zdjęcie w treści  nr 1

Nagrodę Primus Inter Pares i statuetkę Mądrej Sowy otrzymał Mateusz Winiarski. Nagrody wręczali Piotr Przytocki Prezydent Miasta, Bronisław Baran zastępca prezydenta i Zbigniew Kubit Przewodniczący Rady Miasta Krosna

Prezydent Miasta Krosna przyznał 17 indywidualnych nagród I stopnia, w tym 13 nagród za wyniki w nauce i umiejętności zawodowe, 2 nagrody za osiągnięcia artystyczne oraz 2 nagrody za osiągnięcia sportowe, 29 nagród II stopnia dla 54 uczniów, w tym 19 w kategorii nauka oraz 10 w kategorii osiągnięcia sportowe, w tym 6 indywidualnych i 4 drużynowe, 70 nagród III stopnia dla 113 uczniów, w tym 45 nagród III stopnia w kategorii nauka i umiejętności zawodowe, 7 w kategorii osiągnięcia artystyczne oraz 18 nagród w kategorii sport. Przyznano również 4 nagrody specjalne za osiągnięcia artystyczne.

Kliknij i zbacz pełną listę nagrodzonych uczniów - NAGRODZENI UCZNIOWIE  oraz PRZYZNANE WYRÓŻNIENIA

Najlepsi z najlepszych. Prezydent nagrodził najlepszych uczniów - zdjęcie w treści  nr 2

Tradycyjnie już listy gratulacyjne odebrali też nauczyciele, pod kierunkiem których uczniowie sięgali po najwyższe laury, a także rodzice nagrodzonych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych.

W trakcie uroczystości listy gratulacyjne oraz wyróżnienia dla pozostałych uczniów odebrali dyrektorzy szkół. Łącznie Prezydent przyznał 84 wyróżnienia dla 117 uczniów, które zostaną wręczone uczniom w dniu zakończenia roku szkolnego.
Nagrodami były bony książkowe, bilety specjalne do artKina oraz wejściówki na imprezy kulturalne organizowane przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. Wartość przyznanych nagród przekracza 26 tys. zł.

Liczba laureatów i finalistów w konkursach i olimpiadach  przedmiotowych i zawodowych oraz liczne sukcesy sportowe i artystyczne potwierdza mocną pozycję Krosna jako ośrodka edukacji kształcącego na najwyższym poziomie.
Uroczystość zakończyła się filmikiem pt. „Nie trać głowy na wakacjach”, przygotowanym w ramach akcji „Bezpiecznie w mieście, w lesie, w górach i nad wodą”.

Spotkanie zorganizował jak co roku Wydział Edukacji.