Michał Nowakowski z Instytutu Badań Edukacyjnych, Joanna Kubit Dyrektor Szkoły, Bronisław Baran Zastępca Prezydenta Miasta Krosna - fot. Tomasz Jefimow  krosno112.pl

Naftówka pierwszą szkołą w Polsce w systemie Odznaka+

Krośnieńska Naftówka jest pierwszą szkołą w Polsce w systemie Odznaka+. Przeczytajcie i dowiedzcie się co to znaczy i kto z tego systemu korzysta?

To internetowy system motywacji, który umożliwi pracodawcom poznanie prawdziwych kompetencji i dodatkowych osiągnięć osób, które starają się na przykład o pracę – mówi Michał Nowakowski z Instytutu Badań Edukacyjnych, lider projektu. Naftówka przystąpiła do drugiej, dużej fazy pilotażu systemu. Czy dzięki temu rozwiązaniu era papierowych CV dobiegnie końca? Eksperci z IBE przekonują, że tak.

System Odznaka+ przeznaczony jest dla instytucji, które za jego pośrednictwem mogą tworzyć i wydawać cyfrowe poświadczenia zdobytych umiejętności, kwalifikacji i innych osiągnięć oraz użytkowników indywidualnych, którzy mogą otrzymywać, kolekcjonować i udostępniać cyfrowe poświadczenia swoich osiągnięć. Aplikacja funkcjonuje w formie standardu Open Badges oraz cyfrowo zabezpieczonych certyfikatów. Systemy tego typu wykorzystywane są przez wiele światowych firm, m.in. IBM, Siemens, Microsoft. – Oraz wiele amerykańskich uniwersytetów – zaznacza Michał Nowakowski.

Joanna Kubit, dyrektor Naftówki, ma nadzieję, że uda się wydawać wspólną „odznakę” z pracodawcami współpracującymi ze szkołą. – To będzie informacja dla firm podczas rekrutacji, że uczeń posiada taki certyfikat, że był na przykład na stażu w Orlenie, czy PGNiG – mówi.