11.06.2010

Moje miasto w oczach "Młodego Reportera"

Dnia 12 maja 2010 roku w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Krośnie obyło się uroczyste rozstrzygnięcie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Dziennikarskiego „Młody reporter”. Pomysł konkursu zrodził się w 2007 roku, a jego głównym celem jest zainteresowanie młodego pokolenia dziennikarstwem oraz popularyzacja postawy otwartości i umiejętności wyrażania własnych poglądów. Już od trzech lat lokalne media (Nowiny, Nowe Podkarpacie, Nasz Głos) wspierają organizatorów swoim doradztwem podczas oceny prac uczniów oraz możliwością opublikowania najciekawszych reportaży na łamach gazet. Konkurs od 2007 roku jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Krosna, a od 2009 także  patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Moje miasto w oczach

W bieżącym roku prace uczniów oceniane były w dwóch kategoriach: prezentacja multimedialna oraz reportaż/felieton na jeden z wybranych tematów: „Moje miasto Krosno” lub „ Jak zmienia się moje miasto?”

24 kwietnia 2010 roku komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele lokalnej prasy oraz nauczyciele MZS nr 4 w Krośnie organizujący konkurs dziennikarski,  oceniła prace uczniów,  wyłaniając zwycięzców poszczególnych kategorii. Oceniając prace, komisja kierowała się następującymi kryteriami: kreatywność, dojrzałość wypowiedzi, poprawność językowa, oryginalność pracy, zastosowanie form dziennikarskich, szata graficzna.

Wyniki III Edycji Konkursu Dziennikarskiego „Młody reporter”
Prezentacja multimedialna
I miejsce – Michał Półchłopek SP nr 3
I miejsce – Natalia Rak, Paulina Kulczak SP nr 15
III miejsce – Kamila Halgnowska, Mariola Podkul, Aleksandra Krzanowska SP nr 8
Reportaż/ felieton
I miejsce Wiktor Kozanecki SP nr 3
II miejsce – Kaja Armata SP nr 3
III miejsce – Sylwia Świętnicka S/P nr 10

Moje miasto w oczach

Konkurs dziennikarski cieszy się coraz większym zainteresowaniem uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Krosna, a oryginalność i ciekawe ujęcie tematu naszego miasta w pracach dzieci wskazują na potrzebę kontynuowania konkursu. Zamieszczamy prezentacje Michała Półchłopka pt."Moje Miasto i ja" która zdobyła I miejsce w Konkursie Dziennikarskim.