11.06.2012

Młodzieżowa Rada Miasta Krosna na konferencji w Pałacu Prezydenckim

Delegacja Młodzieżowej Rady Miasta Krosna 6 czerwca uczestniczyła w konferencji zatytułowanej „Energia młodych. Jak działać, po co działać?”. Konferencja odbyła się w Pałacu Prezydenckim z udziałem Pierwszej Damy - Pani Anny Komorowskiej.

Dyskusja w Pałacu Prezydenckim odbywała się w ramach Forum Debaty Publicznej "Solidarne Społeczeństwo – Kapitał Społeczny". Delegacje młodzieżowych samorządów, szkolnych wolontariuszy i młodych aktywitstów z całej Polski miały znakomitą okazję do wymiany poglądów w niezwykłym miejscu, jakim z pewnością jest siedziba Głowy Państwa.

Uczestnicy spotkania starali się odpowiedzieć na pytania: Co zrobić by wzmocnić tę aktywność? Jakie usunąć przeszkody, jak przekonać innych, że angażować się warto, że to ma sens? Co należy zmienić w praktyce, podejściu dorosłych, w instytucjach? Wynikające z debaty wnioski, postulaty mają posłużyć do poszukiwania możliwości dalszego współdziałania na rzecz zwiększenia aktywności młodych, a później dorosłych już ludzi.

Młodzieżowa Rada Miasta Krosna na konferencji w Pałacu Prezydenckim - zdjęcie w treści  nr 1

Milena Wyskiel i Beata Kaczor - przedstawicielki Młodzieżowej Rady Miasta Krosna

W niezwykle otwarty sposób młodzi ludzie dzielili się swoimi przemyśleniami, spostrzeżeniami i doświadczeniami, opisując swoją dotychczasową działalność. Wnioski wypływające z dyskusji są niezwykle optymistyczne - młodzież chce i potrafi angażować się w różnego rodzaju działalność obywatelską. Mimo wielu obowiązków Prezydent Bronisław Komorowski znalazł czas, by przez chwilę spotkać się z młodzieżą, zachęcając ją do krzewienia idei społeczeństwa obywatelskiego.

Młodzieżowa Rada Miasta Krosna na konferencji w Pałacu Prezydenckim - zdjęcie w treści  nr 2

Przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Krosna

Oprócz konferencji delegacja Młodzieżowej Rady Miasta Krosna znalazła również czas na zwiedzenie najciekawszych miejsc stolicy. Cała podróż była ciekawym doświadczeniem, które z pewnością wyzwoli większą motywacje do działań w lokalnym i szkolnym środowisku.