27.06.2012

Mistrzynie Polski z krośnieńskiej "Budowlanki"

Reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr  6 w Krośnie zwyciężyła w ogólnopolskim finale zawodów sportowo-obronnych „Sprawni jak żołnierze”, zdobywając już po raz trzeci tytuł mistrza Polski.

Do finału, który odbył się w dniach 12-15 czerwca w miejscowości Borne Sulinowo w województwie zachodniopomorskim zakwalifikowało się 16 zespołów dziewcząt i 16 chłopców ze szkół ponadgimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali w pięciu konkurencjach: w strzelaniu, rzucie granatem, teście sprawnościowym, biegu na orientację oraz udzielaniu pierwszej pomocy.

Pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski XXXV Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Obronnych w kategorii dziewcząt zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 w Krośnie, reprezentującac województwo podkarpackie. Mistrzynie wystąpiły w składzie: Justyna Cesarz, Aneta Kochanowicz, Kamila Pulnar, opiekun - Maria Stahl. Uczennice z Krosna okazały się najlepsze w konkurencji strzelanie i pierwsza pomoc, w pozostałych zajęły czołowe lokaty (tor sprawnościowy i rzut granatem). W klasyfikacji strzeleckiej Kamila Pulnar została wyróżniona dyplomem i nagrodą rzeczową za uzyskanie III miejsca.

Mistrzynie Polski z krośnieńskiej

Drużyna "Budowlanki" wraz z Panią Marią Stahl

Najlepsze zespoły odebrały puchary i nagrody rzeczowe  Ministra Obrony Narodowej z rąk Dowódcy Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północ-Wschód płk Wojciecha Kucharskiego,  Burmistrza Miasta i Gminy Borne Sulinowo Renatę Pietkiewicz-Chmyłkowską oraz płk w stanie spoczynku Tadeusza Kowalskiego - Kawalera Srebrnego Krzyża Orderu Virtuti Militari.

Uroczystość finałową zakończył koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Koszalina. Zawody były doskonałą formą propagowania obronności i patriotyzmu