08.04.2011

Mistrzowski tytuł uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie

W dniu 25 marca 2011 roku w Galerii Miejskiej Zespołu Szkół Plastycznych w Rzeszowie odbyły się II Podkarpackie Mistrzostwa Upięć Adeptów Fryzjerstwa. Do rywalizacji przystąpiło 39 młodych fryzjerów z Jasła, Tarnobrzega, Krosna, Mielca, Kolbuszowej, Rzeszowa, Sanoka, Radomyśla Wielkiego i Trzciany oraz dwóch szkół ze Słowacji. Krosno reprezentowały cztery uczennice: Kinga Zając i Sylwia Szymańska z III klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 2 oraz Justyna Sińczak i Angelika Florczak z II klasy Technikum Nr 2.

Tematem tegorocznej edycji była "fryzura przyszłości". Zadaniem uczestników było opracowanie hasła przewodniego fryzury i jej wykonanie na główce treningowej. Komisja konkursowa przyznawała oceny za kreatywność w interpretacji tematu, zgodność z hasłem przewodnim oraz technikę wykonania fryzury i stylizację (makijaż, ubiór).

Podsumowując zmagania uczestników komisja konkursowa stwierdziła, iż poziom zawodów był niezwykle wysoki  i wyrównany a ostateczne wyłonienie zwycięzców okazało się niezwykle trudnym zadaniem. Laur zwycięstwa w turnieju przypadł reprezentantce ZSP Nr 2 w KrośnieKindze Zając, która fryzurą „Wody i czasu nie zatrzymamy” zachwyciła zarówno ekspertów, jak i publiczność. Swoje umiejętności praktyczne doskonali pod okiem mistrzyni w zawodzie fryzjer – pani Jolanty Murdzek.