15.04.2011

Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży

W dniu 26 marca 2011 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie odbył się Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży przeznaczony dla uczniów szkół odzieżowych kształcących się w zawodzie technik technologii odzieży. Konkurs zorganizowały nauczycielki ZSP 1 Alicja Kowalik i Teresa Belcik.

Celem konkursu było:

- popularyzacja kształcenia zawodowego,

- rozwijanie pasji i zainteresowań zawodowych uczniów jako kreatorów mody,

- wymiana doświadczeń między szkołami odzieżowymi Podkarpacia,

- integracja młodzieży z różnych szkół regionu.

W konkursie wzięły udział szkoły z południowo – wschodniej Polski:

1. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju,

2. Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Jarosławiu,

3. Zespół Szkól Nr 2 w Jaśle,

4. Zespół Szkół Nr 3 w Nowym Sączu,

5. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Tarnowie,

6. Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku,

7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Krośnie.

W pracach konkursowych uczestniczyły trzyosobowe zespoły uczniowskie. Konkurs polegał na wykonaniu przez zespół projektu plastycznego oraz modelu ubioru współczesnego inspirowanego określoną epoką historyczną. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu projektowania, modelowania i stylizacji ubioru. Wynikiem pracy zespołów konkursowych były wspaniałe projekty, wykonane różnymi technikami oraz modele odzieży, które zaskakiwały oryginalnością, pomysłowością i fantazją młodych projektantek.

Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży - zdjęcie w treści

Komisja konkursowa, w skład której weszli nauczyciele ze szkół biorących udział w konkursie najwyżej oceniła prace projektantek z ZSP Nr1 w Krośnie. Drugie miejsce zajęła reprezentacja ZSO i T w Tarnowie, a trzecie ZSL i T w Jarosławiu.

Uroczyste zakończenie konkursu odbyło się w sali gimnastycznej ZSP Nr 1, gdzie zostały zaprezentowane wszystkie prace konkursowe, zarówno piękne projekty jak i wspaniałe modele odzieży szkolnych kreatorek mody. Prace wzbudzały zachwyt wszystkich uczestników uroczystości.  Dyrektor szkoły mgr Andrzej Gregorczyk wręczył laureatkom konkursu puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. Na zakończeniu konkursu była obecna pani Anna Szajna – inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Krosna, która przekazała wszystkim szkołom nagrody książkowe.

Międzyszkolny Konkurs Projektowania i Modelowania Odzieży - zdjęcie w treści  nr 1

Na zakończenie uroczystości zaprezentowano program „Pokaz mody” w wykonaniu uczennic ZSP Nr 1 w Krośnie przygotowany przez nauczycielki Grażynę Prorok i Wiesławę Szwast. Przedstawiono kreacje młodych projektantek z technikum odzieżowego, wykonane w ramach przedmiotów zawodowych. Pokaz mody jak zwykle wzbudził wielkie zainteresowanie obecnych. Konkurs w ZSP Nr 1 pokazał, że młodzież technikum odzieżowego jest kreatywna, uzdolniona plastycznie i potrafi tworzyć fantastyczne kreacje. Pozostaje życzyć młodym kreatorom mody wielu wspaniałych pomysłów i rozwoju talentu w przyszłości, a wszystkich zainteresowanych modą zachęcić do rozwijania swoich pasji w technikum odzieżowym.