11.05.2016

Międzyprzedszkolny Turniej Piłkarski

W dniu 29 kwietnia 2016 r. odbył się XII Międzyprzedszkolny Turniej Piłki Halowej zorganizowany przez Przedszkole Miejskie Nr 8 „Bajkowa ósemka” w Krośnie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krosna Bronisława Barana oraz przy współudziale  Klubu Sportowego „Beniaminek”.

Impreza odbyła się po raz pierwszy we wspaniałej Hali Krosno przy ul. B. Westerplatte 20. Na turniej  zostały zaproszone wszystkie przedszkola z terenu miasta Krosna. Udział wzięło 8 przedszkoli, tj.: PM Nr 1 w Krośnie, PM Nr 2 w Krośnie, PM Nr  3 w Krośnie, PM Nr 4 w Krośnie, PM Nr 5 w Krośnie, PM Nr 8 , PM Nr 10 w Krośnie (Polanka), PM Nr 11 w Krośnie (Turaszówka).

Międzyprzedszkolny Turniej Piłkarski - zdjęcie w treści

W programie turnieju oprócz meczy piłki nożnej w wykonaniu dzieci 5, 6 letnich znały się: występy zespołu tanecznego „Smerfy”– grupy dzieci 5 – letnich prowadzonej przez Panią mgr Małgorzatę Drabik - nauczyciela PM Nr 8 w Krośnie, słodki poczęstunek dla dzieci zasponsorowany przez Pana Pawła Krukierka oraz gorący aplauz  zgromadzonych kibiców małych i dużych, a także przybyłych gości w osobach: wiceprezydent Miasta Krosna Pan Bronisław Baran, naczelnik Wydziału Edukacji Pani Grażyna Gregorczyk przewodnicząca Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miasta Krosna Pani Anna Dubiel, dyrektorzy szkół podstawowych i przedszkoli.

Zgłoszone grupy dzieci z wszystkich placówek zaprezentowały bardzo wysoki poziom sprawności fizycznej i umiejętności sportowych.

A oto wyniki i zwycięzcy XII Turnieju Piłki Halowej:
I miejsce – PM Nr 5 w Krośnie
II miejsce – PM Nr 1 w Krośnie
III miejsce – PM Nr 3 w Krośnie
Pozostałe przedszkola uzyskały IV miejsce:
- PM Nr 2 w Krośnie
- PM Nr 4 w Krośnie
- PM Nr  8 w Krośnie
- PM Nr 10 w Krośnie
- PM Nr 11 w Krośnie
Były również nagrody indywidualne:
- najlepszy bramkarz Wiktoria Gorzynik – PM Nr 5
- najlepszy zawodnik Adrian Organ - PM Nr 5
- najlepszy strzelec Jakub Zygmunt - PM Nr 1
- najsympatyczniejszy zawodnik Filip Kranz –PM Nr 3

Impreza nie byłaby tak udana, gdyby nie wspaniali młodzi ludzie, którzy są pasjonatami piłki i całym sercem i zapałem uczestniczyli w organizacji i przebiegu Turnieju.
Pan Grzegorz Raus – menadżer Hali Krosno, dyrektor, trener  Beniaminka, Mateusz Knap – koordynator Bambini Football w Beniaminku, sędziowie: Paweł Tomkiewicz, Karol Dobrzański, Kamil Pelczar, Jakub Lichoń

Opracowanie: PM 8