MEDAL 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI DLA NAUCZYCIELA „BUDOWLANKI”

W jubileuszowym roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległośc, Prezes Rady Ministrów postanowił wyróżnić osoby szczególnie zasłużone, związane z odzyskaniem Niepodległości i zaangażowane na rzecz przemian demokratycznych w Polsce. Osoby, które swoją postawą rozsławiły dobre imię naszego kraju, aktywnie włączały się w budowę wspólnoty i wzmacniały suwerenność i tożsamość narodową.  W imieniu premiera, podczas uroczystości w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie,  odznaki wręczyła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Odznaczonych zostało ponad dziewięćdziesięciu przedstawicieli różnych środowisk i obszarów – m. in. kultury i sztuki, sportu, nauki, mediów, kościoła.

Wśród wyróżnionych znalazł się również nauczyciel krośnieńskiej „Budowlanki”  pan Wiesław Biedroń. W ten sposób została doceniona jego wieloletnia praca włożona w wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu i miłości do ojczyzny, w duchu tradycji oraz odpowiednich postaw obywatelskich.

MEDAL 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI DLA NAUCZYCIELA „BUDOWLANKI” - zdjęcie w treści  nr 1

Przypomnieć tu należy również jego ogromne zaangażowanie w propagowanie patriotyzmu nie tylko wśród młodzieży szkoły w której pracuje, ale również na forum ogólnomiejskim, czego przejawem jest organizowanie od kilku lat w RCKP inscenizacji poświęconych żołnierzom wyklętym. W tym roku z okazji 100 lecia niepodległości wyreżyserował również inscenizację pod nazwą „Do Niepodległej – czyli rzecz o Legionach”. W organizacji wspierają go inni nauczyciele, w przedstawieniach biorą udział uczniowie Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego, a na widowni tłumnie zasiadają uczniowie krośnieńskich szkół, mieszkańcy Krosna i zaproszeni goście.
     Pan Wiesław Biedroń nie jest odosobniony w swojej pracy. W różnych prospołecznych, proobywatelskich i propatriotycznych działaniach uczestniczy cała szkolna społeczność Miejskiego Zespołu Szkół nr 5 w Krośnie. Przyznanie tego medalu pokazuje, że mimo przeciwności warto trzymać się zasad, być przekonanym do raz obranej drogi, i że warto żyć dla niepodległości a nie z niepodległości.

Opracownaie: Miejski Zespół Szkół Nr 5