20.05.2011

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki

W dniu 12 maja 2011r. w Miejskim Zespole Szkół Nr 5 w Krośnie odbyła się „Gala Matematyki” połączona z podsumowaniem wyników IV Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. Konkurs został przeprowadzony dla uczniów z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Odbył się na pięciu poziomach: klas piątych i szóstych szkół podstawowych, klas pierwszych, drugich i trzecich gimnazjów. Celem konkursu było rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych oraz popularyzowanie „królowej nauk” wśród młodzieży.

Organizatorami konkursu byli Miejski Zespół Szkół Nr 5 w Krośnie oraz Komitet IV Krośnieńskiego Konkursu Matematycznego. W skład komitetu wchodzą nauczyciele matematyki: Aurelia Bajer, Małgorzata Borowska,  Anna Burek, Agata Głowacka, Ewa Głowacka, Jolanta Lawera, Agnieszka Oczoś, Agata Przybyła - Rymarowicz, Agata Reiss, Ewelina Śliż, Ewa Trybus,  Renata Trznadel,  Ewa Urbanek, Grażyna Zajdel. Patronat nad konkursem objęli: Podkarpacki Kurator Oświaty, Prezydent Miasta Krosna, Starosta Powiatu Krośnieńskiego oraz Zarząd Podkarpackiego Oddziału Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki.

Podobnie jak w latach poprzednich konkurs przebiegał dwuetapowo. 17 lutego odbyły się eliminacje w szkołach powiatu krośnieńskiego, które wyłoniły najlepszych uczniów reprezentujących swoje szkoły w finale.  W etapie finałowym, który miał miejsce 25 marca 2011r. w MZS Nr 5 wzięło udział 184  uczniów z 26 szkół podstawowych i 16 gimnazjów.

Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki - zdjęcie w treści

Na uroczystej gali najlepsi z najlepszych otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyli dyrektor MZS Nr 5 – Lucyna Paczkowska oraz przewodnicząca IV KKM – Renata Trznadel. Nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu otrzymali podziękowania za pracę z młodymi pasjonatami. Zaproszeni laureaci, ich rodzice i nauczyciele mieli też okazję wysłuchać piosenek, poezji i wykładu.

A oto wyniki:

Szkoły Podstawowe

Klasa V:
Pierwsze miejsce:Paweł Jurczak (SP Krościenko Wyżne), Wojciech Kosztyła (SP 15), Karolina Niepokój (SP 1), Paweł Zajdel (SP 3), Michał Zygarowicz (SP 6)

Drugie miejsce:Łukasz Pawłowski (SP Zręcin), Krzysztof Skomiał (SP 6), Mateusz Turek (SP Głowienka)
Trzecie miejsce:Jakub Komada (SP 7), Anna Tomoń (SP Zręcin)

Klasa VI:
Pierwsze miejsce:Arkadiusz Zajdel (SP 3)
Drugie miejsce:Kamil Habrat (SP 5), Michał Węgrzyn (SP Rogi), Mateusz Korona (SP 6)
Trzecie miejsce:Damian Kustroń (SP6)

Klasa I:
Pierwsze miejsce:Alicja Czuba (G 4)
Drugie miejsce:Maria Guzik (G 4)
Trzecie miejsce:Lidia Sługocka (G 4)

Klasa II:
Pierwsze miejsce:Martyna Grela (G Jedlicze), Karolina Zając (G Korczyna)
Drugie miejsce:Łukasz Stępień (G 4), Paweł Szczygieł (G Jedlicze)
Trzecie miejsce:Magdalena Nowak (G Katolickie)

Klasa III:
Pierwsze miejsce:Maciej Głowacki (G Posada Górna), Piotr Hołda (G 2), Mateusz Pham(G3)
Drugie miejsce:Bartosz Barwikowski (G 1), Aleksandra Mędrek (G 4), Artur Pelczar (G2)
Trzecie miejsce:Aleksandra Kosztyła (G 4)

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników!