20.06.2013

Mamy w Krośnie bardzo zdolnych uczniów

143 nagrody i wyróżnienia za wyniki naukowe, artystyczne i sportowe dla uczniów krośnieńskich szkół rozdane 274 uczniów odebrało z rąk Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna  Bronisława Barana nagrody za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe w minionym roku szkolnym.

Mamy w Krośnie bardzo zdolnych uczniów - zdjęcie w treści

NAJLEPSZY Z NAJLEPSZYCH - MACIEJ GŁOWACKI

Uroczysta Gala Primus Inter Pares, w której oprócz nagrodzonych na zaproszenie Prezydenta uczestniczyli opiekunowie i rodzice wyróżnionych uczniów oraz krośnieńscy radni w Sali Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza zgromadziła ponad czterysta osób.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Podkarpackiego Wicekuratora Oświaty Antoniego Wydro, który podziękował wyróżnionym oraz pogratulował znakomitych wyników i działań edukacyjnych podejmowanych przez samorząd krośnieński.

Uroczyste spotkanie z uczniami i nauczycielami krośnieńskich szkół połączone z wręczeniem nagród Prezydenta Miasta Krosna oraz podsumowaniem działalności edukacyjnej w kończącym się roku szkolnym zostało zorganizowane w Krośnie po raz jedenasty.

W tym roku prestiżową nagrodę Primus Inter Pares i tytuł Ucznia Roku 2013 otrzymał Maciej Głowacki, uczeń II klasy I LO im. M. Kopernika w Krośnie, który z powodzeniem walczył w czterech olimpiadach na szczeblu ogólnopolskim uzyskując tytuł laureata Ogólnopolskiej  Olimpiady Astronomicznej oraz tytuł finalisty trzech krajowych olimpiad: LXII  Olimpiady Fizycznej, XLII Olimpiady Biologicznej i XXVIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Ponadto jest świetnym uczniem ze średnią ocen 5,21 i wzorowym zachowaniem. Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran wręczył Maćkowi szklaną Statuetkę Mądrej Krośnieńskiej Sowy, a jego Rodzicom i  nauczycielom – opiekunom naukowym listy gratulacyjne.

Mamy w Krośnie bardzo zdolnych uczniów - zdjęcie w treści  nr 1

W tym roku oprócz nagrody głównej przyznanych zostało 83 nagrody, w tym 15 - I stopnia, 22 – II stopnia i 46 nagród III stopnia. Uczniowie otrzymali także 55 wyróżnień.

Zobacz wszystkich nagrodzonych uczniów

Nagrody Prezydenta Miasta Krosno

Wszystkie nagrody i wyróżnienia przyznawane były w trzech kategoriach:

• nauka oraz wiedza  i umiejętności zawodowe,
  • osiągnięcia artystyczne,
  • osiągnięcia sportowe.

Listy gratulacyjne otrzymali nauczyciele – opiekunowie nagrodzonych i rodzice wyróżnionych absolwentów szkół pona

Mamy w Krośnie bardzo zdolnych uczniów - zdjęcie w treści  nr 2

W mijającym  roku szkolnym uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych zdobyli 14 tytułów laureata i 21 tytułów finalisty. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów 16 tytułów laureata i 18 tytułów finalisty wojewódzkich konkursów organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w tym 9 tytułów laureata i 11 tytułów finalisty przypadło gimnazjalistom. Niekwestionowanym liderem w ruchu olimpijskim jest „Kopernik”, zdecydowana większość laureatów w olimpiadach w zakresie przedmiotów ogólnokształcących to uczniowie z tej szkoły.

W trakcie spotkania Bronisław Baran zaprezentował wydarzenia edukacyjne roku, omówił także wyniki sprawdzianu szóstoklasistów, które są najlepsze spośród wszystkich powiatów w całej krakowskiej OKE (województwo podkarpackie, lubelskie i małopolskie).

Zobacz prezentację

Spotkanie uświetniły występy nagrodzonych uczniów. Młode pianistki: Marianna Sereda i Adriana Wacht z Zespołu Szkół Muzycznych w Krośnie  zachwyciły grając na cztery ręce utwory Aleca Rowleya i Witolda  Lutosławskiego. Świetnie zaprezentowała się Mała Gracja – mistrzowie Polski formacji tanecznych w stylu standard. Uczennice „Szczepanika” w brawurowym pokazie mody zaprezentowały nagrodzoną na ogólnopolskim konkursie odzieżowym „Szalona ikona mody – Lady Gaga” kreację przygotowaną przez uczennicę Magdę Gawor. Michał Stryczniewicz z Gimnazjum Nr 3 nagrodzony m.in. na III Podkarpackim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w meloniku”, zaśpiewał kultową piosenkę zespołu Dżem „Do przodu”.

Mamy w Krośnie bardzo zdolnych uczniów - zdjęcie w treści  nr 3

Na zakończenie imprezy uczniowie krośnieńskich szkół zaprezentowali spektakl „Sekret” jako przesłanie na wakacje. Grupa prezentowała się już w czasie konferencji „Mam swoje prawa – jestem bezpieczny”, która odbyła się 6 czerwca 2013 r. Grupa teatralna związana jest z działalnością organizacji „Profilaktyka a Ty”.

Tradycyjnie już nagrodzeni otrzymali  bony książkowe, karnety  na baseny, do artKina oraz na imprezy artystyczne organizowane przez RCKP.