02.06.2015

Losy Bliskich i Losy Dalekich...

Dnia 1 czerwca 2015 roku w Krakowie odbył się finał VI Ogólnopolskiego Dnia 1 czerwca 2015 roku w Krakowie odbył się finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy Bliskich i Losy Dalekich – życie Polaków w latach 1914 – 1989”. Konkurs został zorganizowany przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w porozumieniu z piętnastoma innymi Kuratorami Oświaty z całej Polski.

Współorganizatorem była Fundacja Armii Krajowej w Londynie. Honorowy patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Celem Konkursu było przywrócenie pamięci o nieznanych, mało znanych bądź zapomnianych ludziach, którzy ze względu na swoją biografię i wyznawane wartości mogli stać się kimś znaczącym w kształtowaniu postaw młodych pokoleń.

Losy Bliskich i Losy Dalekich... - zdjęcie w treści

W etapie wojewódzkim Piotr Józefowicz (VI c) zajął I miejsce, natomiast Paulina Urbanek (VI c) III miejsce, co pozwoliło im zakwalifikować się do etapu ogólnopolskiego.
1 czerwca uczniowie z całej Polski rywalizowali w Gimnazjum im. ks. Stanisława Konarskiego w Krakowie podczas Finału Ogólnopolskiego Konkursu  historycznego pod hasłem „Losy Bliskich- losy Dalekich”.

Prace  pisemne  – Pauliny Urbanek  i  Piotra  Józefowicza zostały wysoko ocenione przez jury konkursu i zaliczone do grupy finalistów ogólnopolskich.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowanie: MZS 4