21.05.2012

Let's sing in English

W Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się finał VI Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej, którego organizatorem byli nauczyciele Miejskiego Zespołu Szkół Nr 4 w Krośnie. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców. Przede wszystkim udział w konkursie to świetna zabawa dla wszystkich uczestników.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie 9.00, a zakończyła około godziny 16.00. Młodzi artyści oceniani byli przez jury, w którego skład wchodziła przewodnicząca komisji mgr Joanna Druciak - nauczyciel muzyki w Gimnazjum nr 4 w Krośnie, mgr Ewa Rusek - wykładowca języka angielskiego w PWSZ w Krośnie oraz Kacper Władyka - absolwent średniej Szkoły Muzycznej i student II roku filologii angielskiej.

Let's sing in English - zdjęcie w treści

Konkurs cieszy się dużą popularnością, chętnych do udziału nie brakuje, a poziom konkurencji wzrasta. W tym roku w finale wzięło udział 116 uczestników z 14 szkół podstawowych oraz 30 uczestników z 7 gimnazjów z Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Na widowni zasiadało wielu fanów i przyjaciół dopingujących swoich faworytów. Nie zabrakło też rodziców i nauczycieli liczących na powodzenie swoich wychowanków. Oprócz świetnego śpiewu wykonawcy zaprezentowali ciekawą choreografię i kostiumy. Niektóre występy wzbogacił akompaniament instrumentów, przez co na scenie więcej się działo, a doping był jeszcze gorętszy. Znalazło się też kilka występów, które rozbawiły publiczność, ponieważ wykonawcy skupili na części wizualnej niż wokalnej. Nie da się ukryć, że na te występy wszyscy patrzyli z przymrużeniem oka i świetnie się bawili.

Większość uczestników Festiwalu wykazała się dużym talentem i wysokim poziomem przygotowania. Wybór najlepszych okazał się bardzo trudny. Ostateczny werdykt ucieszył wszystkich. Każdy uczestnik został nagrodzony. Laureaci konkursu otrzymali  statuetki i cenne nagrody, a wyróżnieni - dyplomy.

Wyniki VI Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej:

Klasy I – III ze szkół podstawowych:
I miejsce- Emilia Kiełtyka SP15
II miejsce- Natalia Berestecka SP10
III miejsce- Weronika Michalczyk SP15

I miejsce Miłosz Pańczuk i Sandra Fejkiel SP14
II miejsce Kamila Sowa i Karolina Pawlak SP8
III miejsce Katarzyna Konop i Karolina Henzel SP15

I miejsce Dysonansik SP4

Klasy IV – VI ze szkół podstawowych:
I miejsce Karolina Kołacz SP Kobylany
II miejsce Jakub Mercik SP Miejsce Piastowe