11.06.2015

Les's sing in English

Dnia 27 maja 2015 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się Finał Powiatowy IX Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Angielskiej Let’s sing in English organizowanego przez panią Monikę Guzik, panią Dorotę Łopuszańską  – nauczycielki Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Krośnie.

Celem festiwalu jest popularyzacja języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców oraz rozwijanie młodych talentów.  Konkurs co roku cieszy się dużą popularnością, chętnych do udziału nie brakuje, a poziom konkurencji wzrasta. W tym roku w finale w kategorii klas I-III i IV-VI szkoły podstawowej wzięło udział 45 solistów, 6 duetów i 10 zespołów z 17 szkół podstawowych z Krosna (  łącznie 160 uczestników ) i z powiatu krośnieńskiego oraz 16 solistów, 5 duetów i 4 zespoły ( łącznie 60 uczestników ), którzy byli oceniani przez jury w składzie: pani Ewa Rusek – pracownik naukowy PWSZ w Krośnie Zakład Filologii Angielskiej, Pani Aleksandra Raś - studentka Filologii Angielskiej PWSZ w Krośnie i absolwentka średniej szkoły muzycznej, pani Joanna Druciak – nauczyciel muzyki w MZS nr 4 w Krośnie  w Gimnazjum nr 4, pani Jadwiga Jaskółka – nauczyciel muzyki w MZS nr 4 w Krośnie Szkoła Podstawowa nr 15.

Les's sing in English - zdjęcie w treści

Wykonawcy prezentowali bardzo różnorodny repertuar muzyczny. Utwory przez nich wykonywane wymagały od nich wysokich umiejętności wokalnych i na pewno wymagały poświęcenia dużo czasu, aby ich przygotowanie było na tak doskonałym poziomie. Należy docenić ogromną pracę nauczycieli języka angielskiego i muzyki przygotowujących uczestników. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy biorą czynny udział w przygotowaniu swoich dzieci, zarówno pod względem muzyczno-artystycznym, jak i motywującym. Oprócz śpiewu nie zabrakło również pomysłowych kostiumów, wspaniałej choreografii, rekwizytów oraz różnych instrumentów muzycznych. Każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. Widać było ogromne emocje u uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, którzy pierwszy raz stanęli na tak dużej scenie i występowali przed tak liczną publicznością. Emocje sięgnęły zenitu podczas ogłaszania wyników i wręczania nagród. Niektórzy okazywali w bardzo spontaniczny sposób swoją radość i szczęście zarażając wszystkich pozytywną energią. Takie chwile pozostają niezapomniane i dla organizatorów jest to największa nagroda.  Jak co roku, dużą pomocą okazali się pracownicy RCKP – pani Alicja Bogacz, która przygotowała dekorację sceny i wypisała dyplomy, pan Krzysztof Żołna – dźwiękowiec oraz inni, którzy zajmowali się ustawieniem i podłączeniem instrumentów i mikrofonów. Dzięki nim wszystko przebiegało bardzo sprawnie.  Festiwal prowadzili uczniowie Gimnazjum nr 4. Statuetki, dyplomy i cenne nagrody zostały wręczone przez przewodniczącą jury oraz Dyrekcję MZS nr 4 w Krośnie,  pana dyrektora MZS nr4 - Witolda Deptucha, panią wicedyrektor Gimnazjum nr4 -Agatę Przybyłę - Rymarowicz oraz pracownika Urzędu Miasta Krosna – panią Anetę Wójtowicz.

Les's sing in English - zdjęcie w treści  nr 1

Oto wyniki:
KATEGORIA I – III SZKOŁY PODSTAWOWE:
I miejsce- Maja Stadler SP7 Krosno
II miejsce- Michał Gorajski SP14 Krosno
III miejsce- Lena Szymkowicz SP6 Krosno

Julia Bik SP8 Krosno
Małgorzata Bęben SP15 Krosno
Weronika Surowiec SP14  Krosno
Aleksa Szczepanik SP14 Krosno
I miejsce Amelia Zipper i Emilia Drozd SP 14 Krosno
II miejsce Lena Dobrowolska i Nikola Garbowska SP 15 Krosno