12.06.2013

„ Kucharz mały ale doskonały”

W czwartek 6.06.2013 r .w Przedszkolu Miejskim Nr 4 w Krośnie, odbył się konkurs kulinarny w formie zabawy pt: „Kucharz mały, ale doskonały”. Do rywalizacji konkursowej przystąpiły 4 osobowe zespoły dzieci wraz z nauczycielami - opiekunami z krośnieńskich przedszkoli: PM Nr 1, PM Nr 2, PM Nr 8, PM Nr 10  oraz gospodarze tego konkursu PM Nr 4. Celem tego konkursu - zabawy było: kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania, spożywania owoców, warzyw, nabiału a ograniczenie słodyczy, oraz czerpanie radości z własnej pracy twórczej i możliwości jej prezentacji.

Zajęcia  były prowadzone metodą warsztatową , z podziałem na dwa etapy: aranżacji stołu i samodzielnym przygotowaniu potraw i napojów. Podczas I etapu przedszkolaki przygotowały dekorację stołów. Zespoły korzystały  z przedmiotów i artykułów przygotowanych przez gospodarzy, a także przyniesionych przez samych uczestników. Dekoracje zostały przygotowane według inspiracji zespołu i opiekuna. Każdy stół był pięknie nakryty i ozdobiony. Po zakończeniu I etapu konkursu, nastąpiło losowanie potraw i napojów do wykonania przez poszczególne zespoły.

„ Kucharz mały ale doskonały” - zdjęcie w treści

W tym etapie pracy organizator zapewnił wszystkie niezbędne produkty i sprzęt potrzebny do wykonania potraw konkursowych. Dzieci wykonywały: kanapki, sałatki owocowe, sałatki jarzynowe, koktajle, gofry, koreczki, babeczki  oraz ciastka francuskie. Nad bezpieczeństwem czuwali opiekunowie. Po zakończeniu zajęć, wszystkie dzieci częstowały się własnymi smakołykami, przy pięknie nakrytych stołach. Na zakończenie wszystkie  zespoły  za udział w konkursie  otrzymały i nagrody w postaci zabawek, a każdy uczestnik otrzymał dyplom.

Nagrody wręczyła z-ca dyrektora MZS Nr 6 mgr Elżbieta Fejkiel. Dzieci wróciły do swych przedszkoli  z uśmiechem na twarzy, radością i dumą, że są doskonałymi kucharzami.

„ Kucharz mały ale doskonały” - zdjęcie w treści  nr 1