KROSNO wyróżnione za wykorzystanie funduszy unijnych na oświatę

Krosno zajęło II miejsce w Polsce w Rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA podsumowującym wykorzystanie dotacji unijnych na oświatę w latach 2007 – 2015. Nasze miasto było oceniane w kategorii miasta grodzkie.

Ranking został opracowany przez prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie obiektywnych danych Głównego Urzędu Statystycznego oraz danych Ministerstwa Finansów.

Do opracowania Rankingu przeanalizowano dane finansowe dot. wykorzystania  funduszy unijnych w budżetach samorządowych w szczególności finansowania bieżących zadań w oświacie m.in. na podniesienie kompetencji uczniów, realizacji przez uczniów staży i praktyk zawodowych, czy wyposażenia pracowni szkolnych (z pominięciem wydatków inwestycyjnych). Pozycja samorządów w rankingu zależała od wysokości tych dotacji w przeliczeniu na jednego mieszkańca za okres 2007-2015.

Certyfikat

Uroczyste ogłoszenie wyników rankingu odbyło się podczas IV Ogólnopolskiej Konferencji Samorządu i Oświaty „Edukacja Przyszłości”, która odbywała się w Toruniu w dniach 15 -16 marca 2017 roku.

Nagrodę w imieniu Prezydenta Miasta Krosna odebrała Jolanta Kopciuch – Szmyd Zastępca Naczelnika Wydziału Edukacji UM Krosna.

Tak wysoką pozycję naszego miasta zawdzięczamy realizacji projektów współfinansowanych ze środków unijnych zarówno przez dyrektorów  krośnieńskich szkół, jak i realizowanych przez miasto.