08.04.2016

Krosno rozszerza możliwość dofinansowania zakupu biletów miesięcznych dla uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych

Program realizowany w formie pilotażu dotyczy obecnie uczniów klas pierwszych, od przyszłego roku szkolnego 2016/2017 będą mogli korzystać z niego zarówno dotychczasowi beneficjenci jak i uczniowie którzy rozpoczną naukę w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno.

Prowadzony obecnie program cieszy się dużą popularnością, refundacją zakupu biletów miesięcznych objętych jest 790 uczniów, co stanowi blisko połowę wszystkich uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Gminę Miasto Krosno.  Zadowolenia z funkcjonowania programu nie kryją uczniowie, rodzice jak i nauczyciele, którzy wskazują szereg pozytywnych aspektów programu m. in. rodzicom przynosi korzyści w postaci finansowej, na uczniów wpływa mobilizująco, poprawia frekwencję w klasach pierwszych, nauczyciele wskazują na znaczącą poprawę terminowego usprawiedliwiania nieobecności przez rodziców. Uczniowie obawiają się czy będą mogli korzystać z dofinansowania również w klasie drugiej. Mamy dobrą wiadomość -  po analizie efektów programu zdecydowano rozszerzyć program w roku szkolnym 2016/2017 na klasy drugie.

Dofinansowaniem do biletów miesięcznych w roku szkolnym 2016/2017 będzie mógł być objęty każdy uczeń klasy I i II szkoły ponadgimnazjalnej, który spełni między innymi następujące warunki: do 20 września 2016r. w sekretariacie szkoły złoży wniosek o objęcie programem, dojeżdża do szkoły transportem komunikacji zbiorowej, a jego miejsce zamieszkania od szkoły przekracza 4 km, koszt biletu miesięcznego wynosi co najmniej 34 zł, w miesiącu podlegającym refundacji nie posiada godzin nieusprawiedliwionych lub nieuzasadnionych spóźnień.

Szczegółowe informacje w załączniku.