13.10.2015

Krosno laureatem konkursu „Zarządzamy w oparciu o fakty”

Po raz kolejny krośnieńska oświata została nagrodzona.  Tym razem tytuł laureata Krosno uzyskało w konkursie „Zarządzamy w oparciu o fakty”, w którym wyróżniono samorządy, które podejmowane decyzje zarządcze poprzedzają wnikliwą analizą danych, badaniami oraz wykorzystywaniem wyników prognoz społeczno-ekonomicznych dotyczących oświaty.  Nagrodami dla laureatów były laptopy ze specjalistycznym oprogramowaniem.

Do II etapu konkursu zaproszono samorządy, które:

• prowadzą badania i analizy oraz wykorzystują istniejące baz danych do podejmowania decyzji zarządczych w obszarze oświaty,
  • posiadają dokumenty strategiczne dotyczące oświaty (strategia oświaty lub oświata ujęta w ogólnej strategii rozwoju),
  • wykorzystują w procesie zarządzania dane i wskaźniki do oceny pracy szkół/placówek,
  • wykorzystują dane i wskaźniki oraz wyniki analiz i badań w polityce informacyjnej samorządu.

Nagroda w konkursie „Zarządzamy w oparciu o fakty”

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Doskonalenie strategii zarządzania oświatą na poziomie regionalnym i lokalnym” II etap realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie z firmą Vulcan Sp. z o.o.

Przesłane przez jednostki samorządu terytorialnego prace konkursowe zostały ocenione przez 3-osobową Komisję Konkursową, składającą się z ekspertów ds. zarządzania oświatą. W konkursie wyróżnionych zostało 6 samorządów, które uzyskały najwyższą średnią punktów przyznanych przez 3 członków Komisji.

W konkursie wyróżniono i nagrodzono następujące jednostki samorządu terytorialnego;

• Miasto i gmina Goleniów (woj. zachodniopomorskie)
  • Gmina Murowana Goślina (woj. wielkopolskie)
  • Gmina Masłów (woj. świętokrzyskie)
  • Miasto i gmina Krosno (woj. podkarpackie)
  • Miasto Bydgoszcz (woj. kujawsko-pomorskie)

Podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród wyróżnionym samorządom odbyło się podczas konferencji podsumowującej projekt „ Samorządy zmieniają oświatę” w Warszawie 29 września 2015 r. W imieniu Prezydenta Miasta Krosna nagrodę odebrała Grażyna Gregorczyk – Naczelnik Wydziału Edukacji.

W czasie konferencji nagrodzone samorządy prezentowały swoje osiągnięcia. Zachęcamy do zapoznania się z krośnieńską prezentacją - kliknij aby zobaczyć prezentację.

Źródło: www.ore.edu.pl