13.03.2013

Krośnieńskie Targi Edukacyjne

Po raz dziesiąty w Hali Widowiskowo-Sportowej w Krośnie przy ul. Bursaki w dniach od  11 do 12 marca 2013 r. odbywały się Krośnieńskie Targi Edukacyjne, nad którymi,  jak co roku, honorowy patronat objął Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki.

Targi otworzył Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran. W uroczystym otwarciu uczestniczyli także Wicekurator Oświaty w Rzeszowie Antoni Wydro, Wicestarosta powiatu krośnieńskiego Andrzej Guzik, krośnieńscy radni,  dyrektorzy krośnieńskich szkół i placówek oświatowych oraz przedstawiciele pracodawców.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści

Swoją ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły i placówki ponadgimnazjalne z  Krosna i  powiatu krośnieńskiego (łącznie 27 wystawców). W czasie targów tradycyjnie można było uzyskać pomoc doradców zawodowych.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 1

Czynne było specjalne stoisko „Nabór 2013”, gdzie można było zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi elektronicznego naboru do szkół ponadgimnazjalnych na terenie Krosna. Każdy odwiedzający otrzymał materiały dotyczące zasad naboru elektronicznego i sieci szkół krośnieńskich.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 2

W tym roku na targach prezentował się po raz pierwszy  Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 3

Zainteresowanie targami było ogromne. W czasie dwóch dni stoiska odwiedziło ponad  2 tys. gimnazjalistów, w tym blisko 500 z Krosna, około 1300 z powiatu krośnieńskiego i ponad 200 ze szkół z innych powiatów. Targi indywidualnie odwiedzili także nauczyciele, rodzice gimnazjalistów no i oczywiście młodzież.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 4

Gimnazjaliści odwiedzający targi odwiedzali także krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne, które w tych dniach zorganizowały dni otwarte.

W samych szkołach krośnieńskich objętych naborem elektronicznym dla  gimnazjalistów przygotowano ponad 1800 miejsc:

• 5 liceów ogólnokształcących oferuje 26 ukierunkowanych oddziałów
  • 7 techników proponuje 31 zawodów
  • 5 zasadniczych szkół zawodowych daje możliwość zdobycie jednego z 15 zawodów, w tym 3 szkoły umożliwiają łączenie nauki z pracą.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 5

Wśród nowych kierunków znalazły się: profil akademicki – matematyczno-fizyczny w I LO im. M. Kopernika oraz profil pożarniczy w V LO im. J. Szczepanika.

Gimnazjaliści na złożenie podań do szkół mają czas do 31 maja 2013 r., ale już dziś mogą rozpocząć swoją przygodę z elektronicznym naborem na stronie www.nabor.pcss.pl/krosno/.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 6

Każdy zainteresowany może na stronie www.krosno.pl i http://nabor.pcss.pl/krosno zapoznać się z  informatorem, poradnikiem, szczegółami naboru,  terminami rekrutacji oraz wypełnić podanie w Internecie.

Gimnazjalistom życzymy trafnego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.