06.04.2012

Krośnieńskie Targi Edukacyjne

Po raz dziewiąty w Hali Widowiskowo – Sportowej w Krośnie, przy ul. Bursaki, w dniach od 2 do 3 kwietnia 2012 r. odbywały się Krośnieńskie Targi Edukacyjne, nad którymi, jak co roku honorowy patronat objął Prezydent Miasta Krosna – Piotr Przytocki.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści

W uroczystym otwarciu uczestniczyli oprócz Prezydenta Miasta Krosna liczni goście – Radni Miasta Krosna, Z-ca Prezydenta Miasta Krosna i Wicestarosta,  Wicekurator Oświaty w Rzeszowie oraz dyrektorzy krośnieńskich szkół i placówek oświatowych.
Swoją ofertę zaprezentowały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Krosna,  powiatu krośnieńskiego oraz Zespół Szkół Leśnych z Leska.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 1

Zainteresowanie targami było ogromne. W czasie dwóch dni stoiska odwiedziło ponad  2 tys. gimnazjalistów, w tym blisko 500 z Krosna, około 1300 z powiatu krośnieńskiego i ponad 200 ze szkół odległych od Krosna. Uczniowie odwiedzali także krośnieńskie szkoły ponadgimnazjalne, które w tych dniach przygotowały specjalną ofertę dla gimnazjalistów.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 2

Oprócz  grup, które wraz z opiekunami przyjechały na targi, stoiska odwiedzali również rodzice i uczniowie ze szkół, które nie zorganizowały szkolnego wyjazdu.

W czasie targów czynne było specjalne stoisko „Nabór 2012”, gdzie można było zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi elektronicznego naboru  do szkół  ponadgimnazjalnych na terenie Krosna.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 3

W samych szkołach objętych naborem elektronicznym dla  gimnazjalistów przygotowano 1888 miejsca w 62 oddziałach.
Dla licealistów przygotowano 824 miejsc w 27 oddziałach, w technikach – 670 miejsc w 22 oddziałach i w zasadniczych szkołach zawodowych przygotowano 394 miejsca w 13 oddziałach.
Targi, jak co roku organizował Wydział Edukacji.

Krośnieńskie Targi Edukacyjne - zdjęcie w treści  nr 4