03.09.2013

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach

12,3 tys. dzieci, uczniów i słuchaczy rozpoczęło dzisiaj naukę w 52 szkołach i przedszkolach prowadzonych przez Gminę Krosno. Czas wakacji był w większości placówek czasem intensywnych prac remontowych i inwestycyjnych na łączną kwotę ponad 2,5 mln złotych.

W roku 2013 większość prac remontowych i inwestycyjnych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzona była w miesiącach wakacyjnych tak, aby nie zakłócać procesu dydaktyczno-wychowawczego i nie stwarzać zagrożeń dla bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Prace poprawiające stan techniczny i estetykę budynków oraz terenów szkolnych prowadzone były  we wszystkich jednostkach.

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach - zdjęcie w treści

Nowe boisko przy Miejskim Zespole Szkół nr 8 (ul. Prochownia 7)

Zakres zadań remontowych realizowanych bezpośrednio przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek oświatowych wynikał z  przyjętych planów, w ramach dostępnych środków finansowych, zarówno z rezerwy remontowej 50/50, jak i z innych, finansowanych ze źródeł pozabudżetowych, w  tym ze środków zgromadzonych na rachunku dochodów własnych oraz środków Rady Rodziców.

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach - zdjęcie w treści  nr 1

W Przedszkolu Miejskim Nr 4 (ul. Wyzwolenia 6b) gruntowny remont przeszły toalety

Dofinansowaniem objęte zostały wyłącznie zadania w sposób istotnie poprawiający stan techniczny obiektu, zadania modernizacyjne i adaptacje pomieszczeń przeznaczonych na cele statutowe szkoły oraz zadania  poprawiające infrastrukturę  terenu.

Najważniejsze zadania inwestycyjne i remontowe wykonane przez dyrektorów jednostek oświatowych to: remonty szatni uczniowskich, remonty sanitariatów, sal gimnastycznych, modernizacje schodów wejściowych do obiektów szkolnych, remont instalacji elektrycznej i co, wymiana posadzek w salach lekcyjnych i na korytarzach szkolnych, remont parkingów i dróg dojazdowych,  adaptacje pomieszczeń  gospodarczych na pomieszczenia  dydaktyczne.

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach - zdjęcie w treści  nr 2

Zupełnie nowy wygląd nowych, wyremontowanych korytarzy w...

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach - zdjęcie w treści  nr 3

...Miejskim Zespole Szkół nr 2 (u. Wyspiańskiego 20 - Turaszówka)

Zadania inwestycyjne realizowane były również przez Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Krosna. Najważniejsze to:  termomodernizacje szkół (MZS3, MZS4), nowe boiska szkolne (MZS8, MZSzOI), odwodnienie i izolacja budynkow (ZSP1, MZS7).

Łączna kwota wykonanych zadań inwestycyjnych i remontowych  to ponad 2,5 mln złotych, w tym:

• z budżetów szkół i placówek – ponad 274 tys. złotych
  • z innych źródeł (dochody własne, 0,4 % rezerwy oświatowej) – ponad 181 tys. złotych
  • ze środków gminy – ponad 2 mln złotych.

Krośnieńskie szkoły i przedszkola po remontach - zdjęcie w treści  nr 4

Miejski Zespół Szkół nr 3 (ul. Decowskiego 9 - Polanka) przeszedł całkowitą termomodernizację

Struktura krośnieńskiej oświaty w pigułce

23 jednostki organizacyjne prowadzone przez Gminę Krosno, a w nich 12,3 tys. dzieci, uczniów i słuchaczy w 52 szkołach i przedszkolach