Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski

529 pierwszoklasistów szkół podstawowych otrzymało odblaski w ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Kolorowankę i elementy odblaskowe dostały pierwszaki z 11 krośnieńskich szkół publicznych oraz 3 szkół niepublicznych: katolickiej, muzycznej i „Niebieskiej 21”. Dzieci brały udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez policjantów i strażaków, a także obejrzały edukacyjne przedstawienie o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach. Nauczyły się też jak powinny się zachować w sytuacjach niebezpiecznych np. kiedy zaczepia ich nieznajomy.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści

Była to już 17. edycja akcji pn. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Odblaski dzieciom wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran i Przewodniczący Rady Miasta Zbigniew Kubit. W skład pakietu gadżetów odblaskowych wchodzi opaska, breloczki, zawieszki  oraz kolorowanka edukacyjna o tematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcesoria zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści  nr 1

Spotkanie odbyło się 18 września w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści  nr 2

Podczas spotkania Kapitan Artur Zima  z PSP Krosno i  asp. Paweł Buczyński z KMP Krosno przeprowadzili QUIZ sprawdzający wiedzę dzieci z zakresu ruchu drogowego, wszystkie dzieci udzielały prawidłowych odpowiedzi na zadane im pytanie, w nagrodę otrzymały gry planszowe ufundowane przez WORD Krosno. Rozdanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Studio Fama – pt. „Z Ekusiem bezpieczniej”. Dzieci bardzo energicznie i żywiołowo reagowały na piosenki oraz pytania zadawane przez aktorów, chętnie występowały na scenie.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści  nr 3

W tym roku  działania profilaktyczne pn. „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” są finansowane w ramach realizowanego projektu „Bezpieczeństwo na przejściach w mieście Krośnie etap II” dofinansowanego z rządowego Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.