Jestem widoczny - jestem bezpieczny -  wręczenie odblasków

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski

468 pierwszoklasistów otrzymało odblaski w ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Już po raz szesnasty Prezydent Miasta Krosna przekazał akcesoria odblaskowe nie tylko uczniom ale i krośnieńskim szkołom. Spotkanie odbyło się  we wtorek tj. 25 września w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści

468 pierwszaków otrzymało odblaski

Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci otrzymały kolorowankę „Wychowanie Komunikacyjne” i zawieszki odblaskowe LED, natomiast szkoły dostały komplety plansz edukacyjnych  - znaki drogowe. Elementy odblaskowe były ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie. Odblaski dzieciom i dyrektorom szkół wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran i Przewodniczący Rady Miasta Zbigniewem Kubitem.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści  nr 1

Spotkanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Studio Fama pt. „Bezpieczna Przygoda”. Spektakl opowiadał o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Dzieci bardzo energicznie i żywiołowo brały udział w przedstawieniu, chętnie występowały na scenie, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki, chóralnym głosem wspólnie odpowiadały na pytania.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski - zdjęcie w treści  nr 2

Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” realizowana jest w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna „Dorastam Bezpiecznie”. Jego celem jest przede wszystkim podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek.