2071279008.jpg

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski

Prawie 400 pierwszoklasistów z 11 krośnieńskich szkół podstawowych otrzymało odblaski w ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Już po raz piętnasty Prezydent Miasta Krosna przekazał akcesoria odblaskowe nie tylko uczniom ale i krośnieńskim szkołom. Spotkanie odbyło się  w czwartek tj. 21 września w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski

Podobnie jak w ubiegłym roku dzieci otrzymały kolorowankę „Wychowanie Komunikacyjne” i zawieszki odblaskowe LED, natomiast szkoły dostały na wyposażenie odblaskowe chusty, które mają za zadanie poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas różnego rodzaju wyjść. Elementy odblaskowe były ufundowane przez Prezydenta Miasta Krosna oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie.

Tradycyjnie krośnieńska Straż Pożarna wraz Policją przygotowali dla dzieci konkursy i quizy nt. przepisów ruchu drogowego, a ich uczestnicy za poprawne odpowiedzi były nagradzane dodatkowymi upominkami.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski
Odblaski dzieciom i dyrektorom szkół wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Zbigniewem Kubitem

Spotkanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Studio Fama pt. „Z Zuzą i Bimbkiem bezpieczniej”. Spektakl opowiadał o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Dzieci bardzo energicznie i żywiołowo brały udział w przedstawieniu, chętnie występowały na scenie, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki, chóralnym głosem wspólnie odpowiadały na pytania.

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski
Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych konkursach

Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” realizowana jest w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna „Dorastam Bezpiecznie”. Jego celem jest przede wszystkim podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek.