08.10.2015

Krośnieńskie pierwszaki dostały odblaski

661 dzieci z klas pierwszych otrzymało odblaski w ramach akcji „Jestem widoczny, jestem bezpieczny”. Już po raz dwunasty Prezydent Miasta Krosna przekazał akcesoria odblaskowe nie tylko uczniom ale i krośnieńskim szkołom. Spotkanie odbyło się  w środę tj. 7 października w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie przy ul. Kolejowej 1.

W tym roku dzieci otrzymały kolorowankę „Wychowanie Komunikacyjne” i naklejki odblaskowe, natomiast szkoły dostały na wyposażenie kamizelki odblaskowe, węże spacerowe i odblaskową chustę – mającą na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych podczas różnego rodzaju wyjść.

Tradycyjnie Policja wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przygotowali dla dzieci konkurs nt. przepisów ruchu drogowego z nagrodami (zawieszki odblaskowe) ufundowane przez WORD.

Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran
Odblaki dzieciom wręczał Zastępca Prezydenta Miasta Krosna Bronisław Baran

Spotkanie podsumowało przedstawienie zrealizowane przez Teatr „Nie – Wielki” pod nazwą „Bąbel w drodze do szkoły – czyli komunikacja na wesoło”, który opowiadał o podstawowych zagrożeniach komunikacyjnych, czyhających na dzieci w drodze z domu do szkoły. Dzieci bardzo energicznie i żywiołowo brały udział w przedstawieniu, chętnie występowały na scenie, wspólnie z aktorami śpiewały piosenki, chóralnym głosem wspólnie odpowiadały na pytania.

Dzieci bardzo chętnie brały udział w przygotowanych konkursach

Akcja „Jestem widoczny, jestem bezpieczny” realizowana jest w ramach programu Prezydenta Miasta Krosna „Dorastam Bezpiecznie”. Jego celem jest przede wszystkim podejmowanie działań profilaktycznych w zakresie poprawy stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na terenie szkoły i poza jej obrębem oraz zapobieganie zagrożeniom, na jakie narażony jest dorastający młody człowiek.

Dyrektorowie szkół zaprezentowali na scenie jak dzieci będą korzystać z węża spacerowego

W spotkaniu uczestniczyli: Z-ca Prezydenta Miasta Krosna – Bronisław Baran, Przewodniczący Rady Miasta Krosna – Zbigniew Kubit, Przewodniczący Komisji Edukacji –  Piotr Grudysz, a także Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Krośnie  - podinspektor Piotr Furmanek, Z-ca dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – Bogusław Kolarczyk, Młodszy brygadier Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie - Piotr Szubra oraz Młodszy specjalista – dyżurny Straży Miejskiej - Sławomir Lechowicz.

Spotkanie w tym roku było przygotowywane przez Wydział Edukacji UM Krosna.