15.05.2014

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014

W sobotę 10 maja 2014 roku w siedzibie firmy Robert BOSCH Sp. z o.o. przy ul. Jutrzenki 105 w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiej XV Olimpiady Techniki Samochodowej. Naszą szkołę reprezentowali:Rafał Dzięgiel, absolwent Technikum, Radosław Nieroda, uczeń klasy II Technikum i Mateusz Patla, uczeń klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

Na tym etapie stanęli oni do rywalizacji razem z 7 innymi uczestnikami finału. Każdy z finalistów próbował swoich sił w następujących zadaniach:

1. polegało na wykryciu przyczyny niesprawności silnika ZI z wtryskiem pośrednim, którego praca nie była stabilna,
2. dotyczyło wykrycia przyczyny niesprawności silnika ZS wyposażonego w układ wtryskowy Common Rail, który nie dawał się uruchomić.

Do dyspozycji finaliści mieli całą gamę nowoczesnego sprzętu diagnostycznego zarówno elektronicznego jak i typowo mechanicznego. Tylko od nich zależało, w jakiej kolejnościi z którego skorzystają

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014 - zdjęcie w treści  nr 1

Wcześniej, w półfinale przeprowadzonym 22 marca 2014r. rywalizowało 466 uczniów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne samochodowe i mechaniczne (ok. 160) z całej Polski.

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014 - zdjęcie w treści  nr 2

Po zsumowaniu punktów zdobytych w półfinale oraz w etapie finałowym XV edycji Olimpiady Techniki Samochodowej w klasyfikacji indywidualnej nasi reprezentanci zajęli odpowiednio:

Miejsce pierwsze - Rafał Dzięgiel

Miejsce siódme     - Radosław Nieroda

Miejsce ósme        - Mateusz Patla

Dorobek punktowy Rafała Dzięgiela i Radosława Nierody, uplasował naszą szkołę na 1 miejscu w Polsce dając nam zaszczytny tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2014.

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014 - zdjęcie w treści  nr 3

Bardzo rzadko zdarza się aby  Zasadnicza Szkoła Zawodowa została sklasyfikowana wśród najlepszych szkół samochodowych w Polsce. Nasi uczniowie, Mateusz Patla i Adrian Zubik - półfinaliści, swoimi wynikami wywalczyli szóste miejsce w kraju dla ZSZ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Krośnie.

Jury olimpiady doceniło wiedzę naszych uczniów przyznając im:
  • zwolnienie z części egzaminów zawodowych,
  • wolny wstęp na wybrane uczelnie techniczne,
  • zaproszenie na kurs jazdy samochodami sportowymi we Wrocławiu,
  • zaproszenie do fabryki Bridgestone w Poznaniu.
  • wartościowe nagrody rzeczowe w postaci sprzętu elektronicznego, narzędzi i odzieży renomowanych marek,

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014 - zdjęcie w treści  nr 4

Dla szkoły uczniowie zdobyli:
  • samochód szkoleniowy Opel Agila,
  • sprzęt diagnostyczny
  • nagrodę pieniężną

Uroczyste przekazanie nagród szkole nastąpi przez organizatorów Olimpiady 27 czerwca 2014 r. o godz. 10.00 podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w obecności władz Miasta Krosna. Opiekunami uczniów byli: Piotr Boś, Krzysztof Karkut.

Patronat nad Olimpiadą sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Organizatorzy:

Krośnieński „Mechanik” Mistrzem z tytułem Szkoły Samochodowej Roku 2014 - zdjęcie w treści  nr 5

Oficjalne wyniki: tutaj
Serdecznie gratulujemy.