poświęcenie sztandaru, wystąpienie zaproszonych gości

Krośnieński Mechanik ma nowy sztandar

We wtorek 15 października 2019 r. w auli ZSM odbyła się uroczystość, podczas której czołowa polska firma lotnicza LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. przekazała „Mechanikowi” sztandar. W uroczystości brali udział przedstawiciele firmy, władz samorządowych i Rady Rodziców. Nie mogło również zabraknąć uczniów i nauczycieli Krośnieńskiego Mechanika.

Po słowach przywitania  uczniowie przedstawili historię sztandaru szkoły w minionych dziesięcioleciach. Nawiązywali do cech charakterystycznych oraz przedstawili ważne informacje dotyczące nowego sztandaru. Po tej części „informacyjnej” Marcina Kwietniak – dyrektor LOT AMS-u, zaprezentował efekty współpracy spółki lotniczej oraz szkoły. Wskazał na to jak cenne i ważne są staże oraz praktyki uczniów w spółce LOT AMS zachęcając przy tym uczniów oraz absolwentów „Mechanika” do podejmowania pracy w największej spółce lotniczej w kraju, zwłaszcza, że LOT AMS jest na ukończeniu realizacji projektu dot. zbudowania swojego stałego przedstawicielstwa w Jasionce k/ Rzeszowa. Te i inne realizowane cele współpracy sprawiły, że LOT AMS bardzo chętnie ufundował szkole sztandar służący obecnemu i przyszłym pokoleniom.

Krośnieński Mechanik ma nowy sztandar - zdjęcie w treści

Władze spółki lotniczej reprezentowali: Marcin Kwietniak – Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju Produktu LOT AMS oraz Daria Korcz, Wojciech Dera, Artur Szymański i Arkadiusz Wojewoda. Natomiast władze samorządowe Miasta Krosna reprezentowali: Bronisław Baran i Tomasz Soliński – Zastępcy Prezydenta Miasta Krosna, Zbigniew Kubit – Przewodniczący Rady Miasta Krosna i Piotr Grudysz – Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Krosna. Radę Rodziców reprezentowała Dorota Łopuszańska – Patrylak. W uroczystości także wziął udział ks. dr. Andrzej Chmura – Dziekan Dekanatu Krosno i Proboszcz krośnieńskiej Fary.

Na zakończenie, w nawiązaniu do święta Komisji Edukacji Narodowej, uczniowie przedstawili program artystyczny w którym pokazali  jak wygląda „życie szkoły” z tzw. przymrużeniem oka…