16.12.2010

Krośnieńska zawodniczka w Kadrze Polski Juniorek w szpadzie

Ostatnie tygodnie znowu obfitowały w wielkie sukcesy krośnieńskich szermierzy. Niespełna dwa tygodnie temu Józefina Kołucka, najbardziej doświadczona zawodniczka UKS ,,Sokolik” Krosno, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, podczas II Pucharu Polski Juniorek zajęła bardzo wysokie 8 miejsce spośród 93 czołowych zawodniczek  startujących w tym turnieju.

Józefina potwierdziła tym samym swoją wysoką formę. Józefina obecnie jest powołana do kadry Polski Juniorek i już w najbliższy weekend będzie brała udział w Pucharze Świata w Laupheim w Niemczech , reprezentując biało – czerwone barwy. Będzie to jej pierwszy tak znaczący występ. Już dzisiaj życzymy jej powodzenia  i trzymamy kciuki.

Krośnieńska zawodniczka w Kadrze Polski Juniorek w szpadzie - zdjęcie w treści
Józefina zasili polską kadrę podczas Pucharu Świata w Laupheim w Niemczech

W ślady swojej klubowej koleżanki idą młodsze adeptki  ,,Sokolika” , które również w ostatnim czasie osiągają wysokie miejsca na zawodach ogólnopolskich. W miniony weekend, w dobiegającej końca Małopolskiej Lidze w Szpadzie Młodzików,  I miejsce w ogólnej klasyfikacji  składającej się z kilku zawodów, zajęła Agnieszka Kaczmarska, uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 w Krośnie, poprawiając tym samy swój występ z edycji wiosennej, kiedy to osiągnęła II miejsce. W lidze tej wysokie piąte miejsce zajęła jej klubowa i szkolna koleżanka Julia Kolanko. Te wysokie miejsca w połączeniu z udanymi występami jakie osiągały te zawodniczki w ostatnich dwóch latach, napawają optymizmem, że w niedalekiej przyszłości dołączą do swojej koleżanki Jóżefiny i też będą krzyżowały swoją broń z przeciwniczkami podczas imprez światowych.

Obecnie klub prowadzi zapisy dla dzieci i młodzieży w wieku 9-12 lat.

Zajęcia prowadzone przez trenerów Gabriela Szajnę i Rafała Żychowskiego odbywają się w Szkole Podstawowej nr 8, przy ulicy Prochownia 7 w poniedziałki, środy, piątki w godz. 17.00-19.00.