07.07.2016

Krośnieńska "Trójka" wśród najlepszych podstawówek w województwie podkarpackim w rankingu Gazety Prawnej

Szkoła Podstawowa Nr 3 im. M. Konopnickiej na szóstym miejscu wśród najlepszych podstawówek w województwie podkarpackim w rankingu Gazety Prawnej. Dziennik "GP" w numerze z 4 lipca 2016 r. opublikował artykuł pt. „Szkoły, w których warto zostać na dłużej”, w którym zamieścił ranking najlepszych podstawówek w kraju w podziale na poszczególne województwa.

W zestawieniu do rankingu wzięto pod uwagę wynik testu z części pierwszej sprawdzianu w klasie szóstej, składającej się z języka polskiego i matematyki. Nie brano pod uwagę wyników z części drugiej, z powodu dużych różnic występujących przy sprawdzianie między miastem a wsią. Ranking uwzględnia szkoły, w których sprawdzian pisało 15 lub więcej uczniów.

Kliknij żeby zobaczyć w powiększeniu

Numerem jeden w rankingu okazała się warszawska Szkoła Podstawowa Nr 81 Fundacji „Rodzice Dzieciom”. Uczący się w niej szóstoklasiści zdobyli średnio 94% możliwych do zebrania punktów z języka polskiego i matematyki. Kolejne w zestawieniu były trzy inne warszawskie placówki. Na piątym miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Lublinie. Wszystkie miały średnią powyżej 90% punktów. Najlepsza w województwie podkarpackim okazała się Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia w Rzeszowie z 83% punktów. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Krośnie z 79% punktów zajmuje 6 pozycję w rankingu.

Serdecznie gratulujemy sukcesu krośnieńskiej placówce  i mamy nadzieję, że wysokie miejsce w rankingu przełoży się na przyszłoroczne wyniki rekrutacji do szkół podstawowych.

Źródło grafiki: DGP